Premierul Alexandru Munteanu a anunțat, în debutul ședinței Guvernului din 24 iunie, demiterea Corpului de control al prim-ministrului, după ce membrii structurii și-au prezentat demisia din funcție. Potrivit șefului Executivului, decizia a fost luată deoarece aceștia nu mai beneficiază de încrederea necesară pentru exercitarea atribuțiilor. „Nu mai beneficiază de încrederea necesară pentru exercitarea acestei funcții. Vă anunț că membrii Corpului de control și-au dat demisia din această dimineață. Funcțiile publice…

Ultimele Știri

Politică

Autorități

Experți

Analitică