Primarul municipiului Chișinău, Ion Ceban, a transmis un mesaj cu ocazia Zilei funcționarului public, în care a felicitat angajații din administrația publică și a subliniat dificultățile cu care aceștia se confruntă în activitatea zilnică. Edilul a declarat că funcționarii publici lucrează adesea în condiții dificile, cu multă responsabilitate și efort, iar munca acestora ar trebui apreciată „după merit”, nu pe criterii politice sau de rudenie. „Știu foarte bine cât efort,…

Ultimele Știri

Politică

Autorități

Experți

Analitică