politics.md
    Facebook Twitter Instagram
    politics.md
    • PARTIDE
    • POLITICIENI
    • PARLAMENT
    • GUVERN
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    Facebook
    politics.md
    Acasă » Vă mai amintiți de Zahar Zanosiev care lua 150 de mii de eur pentru funcția de vice-ministru? Luni ar putea fi achitat…
    POLITICIENI

    Vă mai amintiți de Zahar Zanosiev care lua 150 de mii de eur pentru funcția de vice-ministru? Luni ar putea fi achitat…

    20 septembrie 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    A fost o perioadă când numele lui era mai pronunțat decât numele multor politicieni și demnitari de stat din Moldova. Despre el a scris și zgarda de Gardă, iar la Truba8 s-a vorbit despre năzbâtiile lui. Anume acolo fostul procuror, Ivan Diacov, a povestit despre el lucruri interesante. Până la urmă, fostul ofițer CNA, Zahar (Zaharia) Zanosiev (căci despre el este vorba) a fost condamnat la opt ani privațiune de libertate pentru escrocheriile comise.

    Dar, cum timpurile s-au schimbat, cui îi mai păsă de această condamnare. Surse sigure îmi spun că luni omul va fi pus în libertate, iar decizia o va lua Aureliu Postică.

    Apropo, Maia Sandu trebuie să știe despre acest personaj. Recent aparatul Președintelui (sau Președintei) a primit o sesizare interesantă la această temă. Sau poate cei din aparat nu i-au comunicat Președintelui/Președintei țării? Sau i-au comunicat, dar vor zice că nu i-au comunicat, dacă luni sau în zilele următoare va fi scandal.

    Sesizarea cu pricina au primit-o și Angela Motuzoc, președintele Consiliului Superior al Procurorilor, și chiar Procurorul general, Alexandr Stoianoglo.

    Interesant, cum vor comenta luni sau mai pe urmă Maia Sandu, Alexandr Stoianoglo și Angela Motuzoc eliberarea (care, conform surselor mele, numaidecât va avea loc), lui Zănosiev?

    Da Ivan Diacov ce vă spune?

    Da Ziarul de Gardă, TV8 și alții vor reflecta eliberarea? Sau gata, nu mai este interes/interese?

    Poftim câteva documente în plus, să nu scrieți că nu am scris sau nu v-am arătat:

    Sănătate și răbdare!

    A, și dacă ceva, omul s-a ascuns toți acești ani în #transnistria.

    Autor: Eugen Luchianiuc

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleIon Ceban: Oameni serioși și structurile speciale se ocupă de denigrarea mea
    Next Article Cumătrismul din redacția TV8: Risc reputațional pentru Internews și alți finanțatori (VIDEO)

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Digitizarea documentelor sporește calitatea serviciilor

    8 februarie 2023

    Maia Sandu a discutat despre oportunitățile de afaceri din R. Moldova cu un grup de investitori internaționali

    8 februarie 2023

    Ion Ceban: Noi licitațiile deschise pentru obținerea dreptului de încheiere a Contractului pentru amplasarea unităților de comerț ambulant pe teritoriului orașului

    7 februarie 2023

    Leave A Reply Cancel Reply

    Articole recente
    GUVERN

    Digitizarea documentelor sporește calitatea serviciilor

    8 februarie 2023

    …

    PARTIDE

    Moldovenii din diasporă susțin Mișcarea Pentru Popor

    8 februarie 2023

    …

    EXPERȚI

    Inițiativa de colectare a semnăturilor pentru compensarea integrală a facturilor va duce la consolidarea poporului

    8 februarie 2023

    …

    GUVERN

    MAEIE: trei cetățeni moldoveni au decedat în localitatea Hatay, Turcia

    8 februarie 2023

    …

    GUVERN

    Un adjunct al secretarului de stat al SUA vine la Chișinău

    8 februarie 2023

    …

    Categorii
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • GUVERN
    • PARLAMENT
    • PARTIDE
    • POLITICIENI

    © 2021 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.