Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Tendințe politice și inovații la Congresul Consultanților Politici: Ce adaugă compania Intellect Group?
    POLITICĂ

    Tendințe politice și inovații la Congresul Consultanților Politici: Ce adaugă compania Intellect Group?

    18 decembrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    În cadrul celui de-al IX-lea Congres Internațional al Consultanților Politici (APPC) desfășurat la Kiev, experți politici din întreaga lume s-au reunit pentru a aborda provocările actuale ale peisajului politic global.

    Dezbaterea a acoperit subiecte precum perspectivele pentru anul 2024, rezultatele și transformările globale, impactul tehnologiilor digitale în politică și posibilele scenarii pentru campaniile electorale. Specialiștii au adus în discuție propuneri concrete referitoare la modificări legislative, descentralizare și strategii de menținere a independenței în fața unor conflicte internaționale.
    În legătură cu alegerile locale din Republica Moldova, directorul companiei Intellect Group, Ian Lisnevschi, a adus în discuție provocările pragmatice cu care s-a confruntat procesul electoral. Alegerile, organizate într-un context de crize în reglementările electorale, au fost punctul central al analizei sale.

    La finalul congresului, APPC și Intellect Group au anunțat planurile de a lansa o platformă în Republica Moldova, oferind noi instrumente pentru activitatea electorală și stabilind o academie de instruire pentru tinerii consultanți politici.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAvocatul condamnat: Patru ani de pușcărie și interdicție de cinci ani în profesie
    Next Article Ion Ceban acuză presa de lipsă de transparență

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ziua Națională a Portului Popular va fi celebrată la Orhei printr-un eveniment grandios

    28 iunie 2025

    Dorin Recean efectuează o vizită în Orhei: Ce include agenda

    26 iunie 2025

    Planul economic al PSDE: șase piloni pentru dezvoltarea economică și integrarea europeană

    24 iunie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Maia Sandu a semnat decretul de numire a fostului consilier Vlad Kulminski în funcția de ambasador în SUA

    30 iunie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Acrobați, jongleri și clovni înfrumusețează vara la OrheiLand, oferind spectacole palpitante și emoții de neuitat

    30 iunie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Criză diplomatică între Baku și Moscova: Azerbaidjanul acuză execuții pe criterii etnice

    30 iunie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Ministrul de externe al Germaniei, Johann Wadephul, vine la Chișinău

    30 iunie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Partidul Liberal intenționează să participe la alegerile parlamentare

    30 iunie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.