Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Protestatarii din fața Guvernului ar fi plătiți cu câte 400 de lei
    POLITICĂ

    Protestatarii din fața Guvernului ar fi plătiți cu câte 400 de lei

    15 martie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Ieri, 14 martie, zeci de simpatizanți ai Partidului Șor, alături de Marina Tauber, au protestat în fața Guvernului.

    Cerințele cetățenilor au fost aceleași: achitarea facturilor. Totodată, deputata Marina Tauber a cerut audiere la premierul Dorin Recean, lucru care nu s-a mai întâmplat, transmite Știri.md.

    În urma protestului, în presă au apărut informații că protestul a fost finanțat de partid, iar oamenii ar fi primit câte 400 de lei.

    În cele din urmă, Partidul Șor a negat aceste informații și a declarat că oamenii nu au fost plătiți, ci au venit benevol la protest.

    „Fără a se axa pe scopul manifestației, din lipsă de profesionalism, din neglijență, subiectivism sau rea-voință, jurnaliștii au menționat despre „o persoană reținută și predată CNA, în timp ce împărțea câte 400 de lei participanților la protest””, se arată în reacție.

    De asemenea, membrii partidului nu exclud că „poate fi vorba și de o provocare pusă la cale de regim, cu ajutorul instituțiilor controlate politic și al presei partizane”.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleEdilul capitalei: A fost lansată aplicația GPS a transportului public
    Next Article Ion Ceban susține că vor fi făcute toate demersurile pentru demiterea șefului Secției de control și protecție a animalelor

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Maia Sandu participă la Summitul de la Kiev dedicat securității regionale și integrării europene

    15 iulie 2026

    Lucrări de infrastructură în sectorul Ciocana: trotuarele de pe strada Meșterul Manole sunt reconstruite

    14 iulie 2026

    Angajat fără licitații și avansat la 19 ani: cum explică Ministerul Culturii cazul lui Bogdan Zgherea

    14 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    GEOPOLITICA

    Beijingul acuză Washingtonul că a agravat criza din Orientul Mijlociu prin acțiunile militare împotriva Iranului

    15 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Maia Sandu participă la Summitul de la Kiev dedicat securității regionale și integrării europene

    15 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ian Lisnevschi: „Politicienii creează încrederea în instituții prin propriul comportament”

    14 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Igor Grosu și reprezentanții PAS au lipsit de la dezbaterea privind reforma sistemului electoral

    14 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Tkaciuk, despre noul Cod Electoral: „Alegătorul trebuie să schimbe lucrurile prin vot, nu prin migrație”

    14 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.