Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Președintele CC Domnica Manole în continuare este păzită din banii cetățenilor
    POLITICĂ

    Președintele CC Domnica Manole în continuare este păzită din banii cetățenilor

    7 septembrie 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Chiar dacă au venit ”vremurile bune” promise de PAS și Maia Sandu, Serviciul de Protecție și Pază de Stat continuă să asigure securitatea președintelui Curții Constituționale, Domnica Manole, notează Telegraph.md, informația fiind confirmată astăzi de către SPPS.

    Domnica Manole a primit pază de stat din partea Serviciului de Protecție și Pază de Stat (SPPS) în aprilie 2021, după solicitarea făcută către Președinție.

    Pază personală și a casei unde locuiește i-a fost acordată doar președintelui CCM, întrucât doar aceasta a solicitat, după pretinsele amenințări primite, ca urmare a hotărârii emise la mijlocul lunii aprilie curent privind posibilitatea dizolvării Parlamentului de către președintele țării, Maia Sandu.

    „Urmare a solicitării Curții Constituționale, către Președinția Republicii Moldova, în temeiul Legii 134 a fost dispusă acordarea protecției doamnei Domnica Manole de către SPPS”, a declarat atunci Olga Baciu, purtătoarea de cuvânt a SPPS.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBlocul Comuniștilor și Socialiștilor a înregistrat în Parlament proiectul de lege cu privire la instituirea unei noi prestații sociale- Capitalul familial
    Next Article Primarul capitalei spune STOP la eliberarea actelor permisive pentru construcții în zona centrală a Chișinăului

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Alain Orsoni, fostul președinte al clubului francez Ajaccio, a fost împușcat mortal la înmormântarea mamei sale

    13 ianuarie 2026

    Încă 27 de start-upuri primesc finanțare municipală prin programul „START-UP pentru TINERI ȘI MIGRANȚI”

    19 decembrie 2025

    Cooperarea moldo‑britanică, discutată de Gavrilița cu ambasadoarea Regatului Unit

    19 decembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    VIDEO// Guvernul nu declară stare de urgență: „Nu ne putem opri la primul ghețuș”

    27 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Armata Națională intervine pe drumurile din țară: Militarii deblochează traseele afectate de polei și zăpadă

    27 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Maia Sandu la Strasbourg: „Astăzi, Europa se confruntă cu două războaie – unul care distruge orașe și altul care erodează democrațiile”

    27 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Constantin Țuțu a fost condamnat la opt ani de închisoare

    27 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Elevii din Chișinău trec la învățământ online până la finele săptămânii

    27 ianuarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.