Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Parlamentul a modificat programul de audiență a cetățenilor
    POLITICĂ

    Parlamentul a modificat programul de audiență a cetățenilor

    25 ianuarie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Programul de audiență a cetățenilor la Parlament a fost modificat în conformitate cu Hotărârea CNESP, potrivit unui comunicat al instituției.

    Astfel, a fost stabilit următorul program de audiență a cetățenilor la Parlament: de la 07:30 – până la 16:30, cu o întrerupere de 30 de minute între 12:00 și 12:30, de luni până vineri inclusiv.

    În același timp, cetățenii sunt îndemnați să utilizeze prioritar modalitatea de petiționare în regim online. Mai multe detalii privind procedura depunerii unei e-Petiții sunt AICI.

    De asemenea, cetățenii pot apela telefonic Direcția petiții și audiență a Parlamentului: 022-820-271.

    Totodată, în perioada stării de urgență, la intrare în clădirea instituției se solicită prezentarea certificatului de vaccinare împotriva coronavirusului sau a certificatului care confirmă prezența anticorpilor ori rezultatul negativ la test Covid, valabil.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleCeban cere Ministerului Sănătății testarea în masă a cetățenilor, la Covid: La corturile instalate oamenii au început să facă coadă. Numărul cazurilor de coronavirus cresc, respectiv, cresc și solicitările
    Next Article PSRM insistă pe dezicerea de la acțiuni care duc la subminarea suveranității și statutului de neutralitate a țării noastre

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ziua Națională a Portului Popular va fi celebrată la Orhei printr-un eveniment grandios

    28 iunie 2025

    Dorin Recean efectuează o vizită în Orhei: Ce include agenda

    26 iunie 2025

    Planul economic al PSDE: șase piloni pentru dezvoltarea economică și integrarea europeană

    24 iunie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Locuitorii din Glodeni cer relansarea centralei de la Cuciurgan și alegeri corecte pe ambele maluri ale Nistrului

    5 iulie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Stela Onuțu, Partidul Nostru, vicepreședinte CALM: Reforma administrativă este necesară, dar nu impusă, ci discutată cu oamenii în teritoriu!

    5 iulie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Directorul SIS, hărțuit de Maria Olar la Parlament

    5 iulie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Renato Usatîi, despre Festivalul Absolvenților 2025, care a adunat un număr record de oameni, dar și despre atacurile politice, minciunile și dezinformările

    5 iulie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Alexandr Stoianoglo, în Vărvăreuca: Moldova nu se conduce cu discursuri în engleză și miniștri care văd satele doar din avion

    5 iulie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.