Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Aprecieri pentru efortul muncitorilor din subdiviziunile Primăriei Chișinău
    POLITICĂ

    Aprecieri pentru efortul muncitorilor din subdiviziunile Primăriei Chișinău

    9 ianuarie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Primarul general al Capitalei, Ion Ceban, a precizat repetat că efortul autorităților municipale și intervențiile au loc în condiții diferite decât posibilitățile la nivel național. „Noi nu avem armată, nu avem poliție. Avem muncitori care sunt în ture obișnuite, nu doar atunci când avem situații de criză”, a declarat edilul.

    Ion Ceban a venit cu noi critici la adresa celor care acuză neargumentat și își fac capital politic pe seama intemperiilor.

    „Am văzut tot felul de „prostălani” care comentează în spațiul public diferite lucruri și îndrugă verzi și uscate, începând de la foști primari și alți experți care joacă cărți lângă sobă. Angajații și muncitorii subdiviziunilor noastre sunt și ei oameni care lucrează în ture și se face maximum posibil, inclusiv cu cei din domeniul privat”, a mai adăugat Ion Ceban.

    Primarul regretă și faptul că autoritățile centrale nu s-au grăbit să intervină în Capitală, care a fost cea mai afectată de ninsori și unde sunt concentrați 40% dintre locuitorii țării.

    „În general, nu știu de ce avem nevoie de armată, cu cheltuieli de 35 de milioane pentru tot felul de zone pe la Băcioi, dacă nu am văzut niciun lucrător din armată implicat în acțiuni de deszăpezire. Apropo, „țipălăii” de la PAS vin în fața Primăriei, să le dați câte o lopată și instrucțiuni cum se ține o lopată în mână”, a mai declarat Ion Ceban.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRusia va face „totul” pentru a minimiza bombardamentele ucrainene asupra orașului Belgorod
    Next Article Primăria Chișinău: Guvernarea taie finanțări pentru servicii sociale, ca ulterior să le pună pe spatele municipalității

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    LIVE// Miting de protest organizat de Congresul Național al Industriașilor și Antreprenorilor din Moldova împreună cu Partidul Viitorul Moldovei dedicat situației economice grave

    23 mai 2025

    Irina Vlah – întrebări pentru Ursula von der Leyen: Acțiunile PAS duc la lichidarea autonomiei găgăuze și priviți liniștită la aceasta. De ce?

    18 mai 2025

    Deputatul Alexander Suhodolski: Găgăuzia și Tatarstan consolidează parteneriatul interregional

    9 mai 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    „Luptă sistematică împotriva Bisericii”: „Moldova Mare” acuză autoritățile după blocarea Episcopului Marchel

    23 mai 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Nicușor Dan și-a depus mandatul de primar după ce a fost ales președinte

    23 mai 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Ministrul Mihai Popșoi a participat la lucrările Forumului de Securitate la Marea Neagră și în Balcani

    23 mai 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Un deputat din Găgăuzia, acuzat de avere nejustificată

    23 mai 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Blocul „Victorie” își reconfirmă angajamentul față de Bălți: De la proiecte sociale la evenimente festive

    23 mai 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.