Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ziua Funcționarului Public: Ion Ceban cere salarii mai mari pentru a stopa exodul din sistem
    AUTORITĂȚI

    Ziua Funcționarului Public: Ion Ceban cere salarii mai mari pentru a stopa exodul din sistem

    24 iunie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Duminică a fost marcată Ziua Funcționarului Public. Pe această cale, în cadrul ședinței operative a serviciilor Primăriei Chișinău, Primarul General a transmis sincere mulțumiri tuturor angajaților din domeniu.

    „Așa cum am spus de fiecare dată, lucrurile mari se fac în echipă. Este o onoare pentru mine să fac parte dintr-o echipă profesionistă, cu oameni dedicați și care doresc să muncească pentru a schimba în bine lucrurile din municipiul Chișinău”, a declarat Ion Ceban.

    De asemenea, edilul a menționat că își dorește ca toți funcționarii publici din țară să fie apreciați, să aibă un salariu pe măsură, deoarece foarte mulți pleacă din sistem din cauza lefurilor mici.

    „Mulțumesc tuturor celor care muncesc zi de zi pentru a mișca lucrurile din loc”, a adăugat Ion Ceban.

    Funcționarii publici sunt celebrați la nivel mondial începând cu anul 2003, atunci când Organizația Națiunilor Unite a declarat Ziua Internațională a Serviciului Public. În Republica Moldova, Ziua funcționarului public a fost instituită în anul 2012, printr-o hotărâre a Guvernului.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMinisterul Sănătății: Majorarea salariilor în sectorul medical, o prioritate pentru noi
    Next Article (COMENTARIU) Zece piloni pe care Igor Dodon a construit campania „Interesul Naţional”  

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Igor Grosu, mesaj de condoleanțe după decesul lui Gheorghe Urschi: „Regele umorului din Republica Moldova”

    13 aprilie 2026

    Plățile fără numerar, puse la încercare: problemele identificate de ministrul Finanțelor

    13 aprilie 2026

    Doliu național în Moldova după moartea lui Gheorghe Urschi, anunțat de președinte

    13 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Papa Leon al XIV-lea răspunde criticilor lui Donald Trump și își reafirmă mesajul de pace

    13 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Igor Grosu, mesaj de condoleanțe după decesul lui Gheorghe Urschi: „Regele umorului din Republica Moldova”

    13 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Plățile fără numerar, puse la încercare: problemele identificate de ministrul Finanțelor

    13 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Premierul interimar al Bulgariei promite alegeri „protejate” pe fondul acuzațiilor de corupție și manipulare

    13 aprilie 2026

    …

    POLITICĂ

    Putin se declară dispus să medieze conflictul din Orientul Mijlociu după eșecul negocierilor SUA–Iran

    13 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.