Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Premieră pentru comunitatea tinerilor din Capitală. Primăria Chișinău a lansat Centrul de Resurse și Dezvoltare Comunitară YMCA
    AUTORITĂȚI

    Premieră pentru comunitatea tinerilor din Capitală. Primăria Chișinău a lansat Centrul de Resurse și Dezvoltare Comunitară YMCA

    2 mai 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    O nouă premieră pentru municipiul Chișinău. Primăria Capitalei a lansat astăzi, 2 mai, Centrul de Resurse și Dezvoltare Comunitară YMCA din Chișinău, un proiect care marchează o etapă importantă în dezvoltarea orașului nostru.

    „Prin implicarea municipalității, am putut oferi acestui Centru un spațiu adecvat și, de asemenea, un grant de tineret în valoare de 200.000 de lei, care, va contribui la succesul proiectului”, a declarat Primarul General al Capitalei, Ion Ceban, în cadrul evenimentului de deschidere a Centrului din str. Columna, Nr. 106.

    Totodată, edilul a adresat mulțumiri YMCA și tuturor partenerilor implicați în acest proiect, pentru eforturile lor deosebite și pentru viziunea îndrăzneață, precizând, în context, obiectivele Centrului.

    „Laboratorul va oferi programe de dezvoltare pentru tineri, oferindu-le posibilitatea de a învăța și de a se dezvolta într-un mediu modern și stimulativ”, a spus Ion Ceban.

    Centrul de Resurse și Dezvoltare Comunitară YMCA din Chișinău este mai mult decât un simplu spațiu fizic, este un Centru al inovării, care oferă o varietate de facilități avansate pentru tineri. Aici se vor implementa diverse programe naționale și internaționale pentru tineret, seminare și colaborări.

    De asemenea, Centrul va servi și ca un loc pentru o gamă largă de programe naționale și internaționale pentru tineret, seminarii și colaborări, consolidându-și rolul de piatră de temelie pentru implicarea și împuternicirea comunității tinerilor din municipiul Chișinău.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFostul comandant al trupelor SUA în Europa face o previziune sumbră pentru Rusia
    Next Article VIDEO// Țara care se pregătește să domine lumea

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    „Găgăuzia nu mai este sub influența mea — statul central în Republica Moldova pentru a asigura gestionarea regiunii în conformitate cu legislația.

    6 noiembrie 2025

    Angela Grămadă: Rusia se teme de modelul occidental de dezvoltare

    6 noiembrie 2025

    Igor Boțan: „Victoria Moldovei va fi când vom fi membri UE”

    6 noiembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    După 35 de ani de activitate, directoarea AMT Centru, Anadela Glavan, și-a încheiat mandatul

    6 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    „Autosalubritate” se modernizează: investiție de peste 11 milioane lei în echipamente performante

    6 noiembrie 2025

    …

    EXPERȚI

    Mariana Kalughin: Nu este nimic mai dăunător decât încălcările legii care rămân nesancționate.

    6 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Mark Rutte mulțumește României pentru sprijinul acordat R. Moldova

    6 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Moldova preia președinția Protocolului privind apa și sănătatea al OMS și UNECE

    6 noiembrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.