Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Aproximativ 150 de validatoare sunt montate în troleibuzele de pe patru linii
    AUTORITĂȚI

    Aproximativ 150 de validatoare sunt montate în troleibuzele de pe patru linii

    12 decembrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Proiectul-pilot privind modalitatea de achitare cu cardul în transportul public din Chișinău intră în a doua etapă. În prezent, în cadrul proiectului lansat în parteneriat cu MAIB și Mastercard în 2021, sunt montate câte două validatoare în toate troleibuzele de pe liniile 22, 23, 24 și 30.

    Primăria Capitalei a anunțat că, în total, vor fi instalate aproximativ 150 de validatoare în troleibuze.

    „Menționăm, că terminalele staționare precedente și pos-terminalele de la conductori au fost restrase în totalitate. Actualmente validatoarele sunt în proces de instalare, acestea fiind nefuncționale momentan”, se arată într-un comunicat al Primăriei Chișinău.

    Municipalitatea anunță că va reveni cu detalii despre data lansării, precum și cu instrucțiunile de achitare la noile validatoare.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSchemă de escrocherie dejucată la Ungheni: Femei reținute după ce au cerut 150 de mii de lei pentru un accident fictiv
    Next Article Primăria Chișinău îndeamnă locuitorii capitalei să utilizeze troleibuzele și autobuzele ca soluție pentru ambuteiajele din oraş

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ion Ceban: „O reformă care vizează fiecare copil s-a votat fără o discuție serioasă”

    27 iulie 2026

    Ceban acuză Guvernul de lipsă de strategie după noile scumpiri la gaz

    27 iulie 2026

    SUA înăspresc regulile pentru escrocii online: Vizele pot fi interzise pentru infractorii cibernetici

    27 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Ion Ceban: „O reformă care vizează fiecare copil s-a votat fără o discuție serioasă”

    27 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Fraudele prin call-centere, în vizorul SUA: Usatîi anunță că va furniza informații autorităților americane

    27 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează un diplomat rus după ce trei drone rusești au fost doborâte pe teritoriul țării

    27 iulie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Ceban acuză Guvernul de lipsă de strategie după noile scumpiri la gaz

    27 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Alegerile din Găgăuzia ar putea avea reguli noi: Parlamentul propune crearea unui Consiliu Electoral Central al regiunii

    27 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.