Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Vitalii Ignatiev susține că autorii exploziei din Tiraspol au nimerit în vizorul camerelor video și au plecat în Ucraina
    POLITICĂ

    Vitalii Ignatiev susține că autorii exploziei din Tiraspol au nimerit în vizorul camerelor video și au plecat în Ucraina

    27 aprilie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Autorii atacurilor teroriste din regiunea transnistreană au nimerit în vizorul camerelor de supraveghere și există dovezi clare că ei au plecat în Ucraina. Anunțul a fost făcut de către așa-numitul ministru al afacerilor externe de la Tiraspol, Vitalii Ignatiev.

    Amintim că mai multe explozii s-au produs luni, 25 aprilie, în regiunea transnistreană. Primul caz a avut loc la sediul așa-zisului minister al securității. Potrivit informațiilor, actul terorist a fost comis de trei persoane, care la ora 17:15 au străbătut câmpul, ocolind punctele de control, dinspre teritoriul Ucrainei din apropierea localităţii Novovladimirovka, la 8 km nord de Tiraspol, iar pe la ora 18:00 au plecat pe acelaşi traseu înapoi.

    Alte două explozii s-au produs marți dimineață, 26 aprilie, în satul Maiak din raionul Grigoriopol. Autoritățile separatiste de la Tiraspol au anunțat că două turnuri de comunicație de la centrul de radio și televiziune au fost detonate. O altă explozie s-a produs în apropierea aerodromului militar de la Tiraspol.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMaia Sandu: R. Moldova nu are un scut efectiv în fața primejdiei
    Next Article Cinci cetățeni ai Ucrainei au fost surprinși traversând ilegal frontiera moldo-ucraineană

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Noul Cod al Parlamentului: reformă majoră pentru eficientizarea legislativului și alinierea la standardele europene

    10 aprilie 2026

    Gaik Vartanean: Evaluările internaționale indică o scădere a calității democrației în Moldova

    9 aprilie 2026

    Voluntarii și elevii implicați în salubrizarea capitalei, recompensați de municipalitate

    9 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Noul Cod al Parlamentului: reformă majoră pentru eficientizarea legislativului și alinierea la standardele europene

    10 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Motorina s-ar putea ieftini: ministrul Energiei invocă evoluțiile petrolului și situația din Orientul Mijlociu

    10 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Marinari blocați în Golful Persic: teamă, epuizare și refuzul de a mai naviga prin Strâmtoarea Ormuz

    10 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Slujba de Înviere de la Catedrala Mitropolitană va fi transmisă online de Primăria Chișinău

    9 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România alocă 56 de milioane de euro pentru preluarea participației BERD la Portul Giurgiulești

    9 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.