Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » „Viitorul Moldovei” deschide o nouă filială în Râșcani: Tarlev promite soluții concrete
    AUTORITĂȚI

    „Viitorul Moldovei” deschide o nouă filială în Râșcani: Tarlev promite soluții concrete

    31 iulie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Cu ocazia deschiderii unei noi filiale a Partidului „Viitorul Moldovei”, liderul formațiunii, Vasile Tarlev, a vizitat locuitorii raionului Râșcani. În cadrul acestei vizite, Tarlev a constatat că oamenii sunt profund dezamăgiți de situația actuală din țară și de guvernarea care a acumulat datorii de miliarde, a permis ca inflația să atingă cote-record și a agravat problema migrației.

    „Am discutat despre soluții concrete pentru a revigora economia, agricultura, sănătatea și educația. Vrem să redeschidem școlile închise fără motiv și să creăm condiții de viață mai bune și mai atractive pentru cetățeni. Avem experiența și resursele necesare pentru a realiza toate acestea,” a declarat Tarlev.

    Tarlev a subliniat importanța unirii eforturilor pentru a construi o echipă eficientă dedicată oamenilor din Moldova. „Problemele și realizările fiecăruia sunt și ale noastre,” a adăugat liderul „Viitorul Moldovei”.

    Noua filială din Râșcani reprezintă un pas important pentru partid în consolidarea prezenței sale la nivel local și în oferirea de soluții concrete pentru cetățeni.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePermise false, ridicate la frontieră: Doi bărbați, inclusiv un ucrainean, sub investigație
    Next Article Femeie de 38 de ani, trimisă în judecată pentru uciderea tatălui cu deosebită cruzime

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Poliția franceză destramă o rețea de fraudă la Muzeul Luvru

    13 februarie 2026

    Premieră spectaculoasă la Palatul Național „Nicolae Sulac”. Filmul HOTARUL a fost urmărit de aproape 2000 de spectatori

    13 februarie 2026

    Scandal la Alternativa Clinic: Profesorul Veaceslav Moșin, acuzat că și-ar fi exclus din firmă partenerul

    13 februarie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Finanțare europeană pentru Moldova: următoarea tranșă de 168 milioane euro va fi transferată în martie

    13 februarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Poliția franceză destramă o rețea de fraudă la Muzeul Luvru

    13 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Suspiciuni privind declarațiile patrimoniale: Pavel Voicu, verificat de Autoritatea Națională de Integritate

    13 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Deputata PAS anunță discuții cu familia minorei vizate în controversa publică

    13 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Blocaj la Comrat: desemnarea noii componențe a CEC din Găgăuzia, amânată fără termen

    13 februarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.