Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » VIDEO // Dodon o amenință pe Sandu după huiduirea mamei sale în fața Procuraturii
    POLITICĂ

    VIDEO // Dodon o amenință pe Sandu după huiduirea mamei sale în fața Procuraturii

    10 august 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Fostul președinte Igor Dodon, acuzat de trădare de patrie și finanțarea partidului de către o grupare criminală, a emis azi două postări din arest la domiciliu, plasate pe pagina sa de facebook. În prima postare, anunță că tariful la gaze stabilit de ANRE, de 23 de lei, care i-a întristat și îngrijorat pe cetățeni, este mic și va crește și, respectiv, va crește și prețul la energia termică, respectiv, și rata inflației. Iar, în cea de-a doua postare, s-a arătat extrem de deranjat că mama sa, Galina Dodon, audiată azi de procurori, a fost huiduită în fața Procuraturii Anticorupție. Fostul președinte a decis să dea vina pe Maia Sandu, că nu i-ar fi asigurat protecția.

    „Maia Sandu, tu ai mamă? Maia Sandu, tu ai suflet? De ce permiți ca niște nebuni și nebune cu certificat de la psihiatrie să își bată joc de oameni? De ce permiți ca mama unui fost șef de stat să fie umilită și batjocorită public de niște mizerii morale care trăiesc din bani negri plătiți pe ascuns de sponsorii PAS? De ce le permiți unor indivizi ca Litvinenco și procurorii lui de buzunar să organizeze tribunale agresive și linșaj în incinta instituțiilor de drept? Să știți, doamnă președinte, că toate aceste abuzuri și măgării vor avea consecințe serioase”, a amenințat Igor Dodon.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleGuvernul a aprobat deschiderea unui nou punct de frontieră între R. Moldova și România
    Next Article Cabinetul de miniștri a aprobat proiectul de hotărâre menit să asigure securitatea aprovizionării cu gaze naturale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Denis Ulanov rămâne pe lista SIS a persoanelor afiliate lui Ilan Șor: instanța a respins contestația

    17 aprilie 2026

    Alegeri locale: PSRM își prezintă candidatul pentru Orhei

    17 aprilie 2026

    Extinderea UE nu depinde doar de Ungaria: expertul Daniel Vodă explică mizele aderării Republicii Moldova

    17 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Parlamentul analizează modificarea duratei stării de urgență: interval propus 30–90 de zile

    17 aprilie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Băncile din Letonia renunță la limba rusă în serviciile digitale începând cu 21 mai

    17 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Maia Sandu și Ilham Aliyev discută la Forumul Diplomatic din Antalya despre cooperarea moldo-azeră

    17 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ministerul Justiției a constituit comisia de lichidare a unor partide: procedurile vor fi coordonate de o structură mixtă

    17 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Aproape 70.000 de alegători, așteptați la urne pe 17 mai pentru alegeri locale și referendumuri

    17 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.