Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » VIDEO// Ceban: Munca de primar a devenit o obsesie pentru mine și echipa mea
    AUTORITĂȚI

    VIDEO// Ceban: Munca de primar a devenit o obsesie pentru mine și echipa mea

    20 septembrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Primarul general al Chișinăului, Ion Ceban, a declarat că munca de primar a devenit o obsesie pentru el și echipa sa.

    „Noi cu echipa am ajuns într o situație în care, dacă suntem undeva peste hotare, fiecare merge și observă că iaca acolo stă gunoi. Că acolo stă pluviala, ar trebui să capteze altfel. Iată acolo vedeți ce tip de asfalt s-a pus. Da, iată, la podul cela, da i-an uite ce fel de copac, da uite cum a înverzit zona, dar nu pune flori, da pune altceva. Da, aveți transportul, cum e. Și tot așa mai departe. Sunteți captivii rolurilor de angajați de la Primărie și mai puțin viață persoanală”, a declarat Ceban în emisiunea „NeRedactat”.

    Ceban a spus că, la început, nu credea că va fi atât de afectat de munca de primar.

    „Dacă cineva îmi spunea vreo 7 ani în urmă când, mergând pe stradă, o să observe absolut tot ce se întâmplă în acea stradă, nu credeam. Deci, la propriu, nu credeam”, a spus Ceban. „Acuma câteodată mă tem, pentru că ori dacă nu stau, iată, în vazonul acesta nu știu ce cum trebuie, am acest disconfort, disconfort și moral și psihologic”.

    Ceban a menționat că este mulțumit de munca pe care o face, dar că este, de asemenea, conștient de faptul că această muncă îi consumă o parte importantă din viață.

    „Dar cel mai interesant, când s-a molipsit toată echipa de lucrurile astea”, a spus Ceban. “Și atunci, nu mai e doar o problemă a primarului, e o problemă a echipei”.

    https://politics.md/wp-content/uploads/2023/09/video_2023-09-20_10-32-10.mp4
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNicu Popescu, Ministrul de Externe al Republicii Moldova, acordă un interviu pentru „The Washington Post” la Adunarea Generală ONU
    Next Article Guvernul va solicita Parlamentului prelungirea stării de urgență cu încă 60 de zile

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Arestul preventiv al lui Vladimir Plahotniuc, prelungit cu 30 de zile

    21 ianuarie 2026

    Denis Ulanov refuză să fie audiat ca martor în dosarul lui Plahotniuc

    21 ianuarie 2026

    Transnistria rămâne în stare de urgență economică: uzinele funcționează redus, școlile au ore scurtate

    21 ianuarie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Arestul preventiv al lui Vladimir Plahotniuc, prelungit cu 30 de zile

    21 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Denis Ulanov refuză să fie audiat ca martor în dosarul lui Plahotniuc

    21 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Transnistria rămâne în stare de urgență economică: uzinele funcționează redus, școlile au ore scurtate

    21 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ilan Șor anunță că echipa sa boicotează alegerile pentru Adunarea Populară a Găgăuziei

    21 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Grădinița nr. 223 din Tohatin, renovată cu sprijinul Primăriei Chișinău

    21 ianuarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.