Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Vasile Tarlev își lansează campania: Grupul de inițiativă a fost înregistrat la CEC
    AUTORITĂȚI

    Vasile Tarlev își lansează campania: Grupul de inițiativă a fost înregistrat la CEC

    23 august 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Grupul de inițiativă pentru susținerea candidaturii lui Vasile Tarlev la funcția de președinte al Republicii Moldova a fost oficial înregistrat la Comisia Electorală Centrală (CEC). Această etapă importantă marchează începutul campaniei pentru Tarlev, care beneficiază de sprijinul extins al cetățenilor din țară.

    „Având susținerea multor oameni din Republica Moldova, suntem siguri că vom aduna semnăturile necesare”, a declarat un reprezentant al grupului. Cetățenii își doresc un viitor cu pace, dezvoltare și bunăstare, iar campania subliniază importanța de a susține lideri competenți și responsabili.

    „Moldova se află într-un moment crucial pentru destinul său, iar noi avem nevoie de fiecare semnătură a celor care își iubesc țara”, a adăugat reprezentantul. Campania lui Vasile Tarlev vizează aducerea unei schimbări pozitive și reafirmarea angajamentului față de o conducere eficientă.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleInundații devastatoare în Bangladesh: 13 decese și 4,5 milioane de persoane afectate
    Next Article Ziua Eliberării Moldovei: Omagiu adus de Voronin și Tarlev la Complexul Memorial Eternitate

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Victoria Furtună critică strategia guvernării de a importa forță de muncă: „Este o recunoaștere a eșecului”

    6 mai 2026

    Proiect în Parlament: pedepse de până la detenție pe viață pentru traficul de droguri

    6 mai 2026

    Regiunea transnistreană revizuiește bugetul: mai puțini bani pentru programe sociale și infrastructură

    6 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Vladimir Bolea: Podul de la Ungheni intră în faza finală, deschidere în 2026

    7 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Megatsunami în Alaska: valul uriaș s-a format cu cinci zile înainte de summitul Trump–Putin

    7 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Moldova Digital Summit 2026 va avea loc la Chișinău: lideri europeni și companii globale, așteptați la eveniment

    6 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victoria Furtună critică strategia guvernării de a importa forță de muncă: „Este o recunoaștere a eșecului”

    6 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Proiect în Parlament: pedepse de până la detenție pe viață pentru traficul de droguri

    6 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.