Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Un deputat socialist, despre „vremurile proaste” pe care le-a anunțat premierul Natalia Gavrilița
    AUTORITĂȚI

    Un deputat socialist, despre „vremurile proaste” pe care le-a anunțat premierul Natalia Gavrilița

    18 august 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Deputatul Blocului Comuniștilor și Socialiștilor Vladimir Odnostalco a comentat pe o rețea socială afirmațiile premierului Natalia Gavrilița despre „presiunea inflaționistă” (scumpiri) care va fi provocată de majorarea pensiei minime.

    „VREMURI PROASTE ne așteaptă! Noutatea vine chiar de la premierul Natalia Gavrilița, care a vorbit astăzi cu guvernatorul BNM, Octavian Armașu, despre „presiunea inflaționistă” care va urma creșterii pensiei minime. Altfel spus, prețurile vor crește și mai mult decât până acum, totul se va scumpi. Subliniez, nu am spus eu asta, ci chiar prim-ministrul Natalia Gavrilița, care anticipează scumpirile ce ne așteaptă la toamnă”, a scris deputatul.

    Socialistul a făcut trimitere la o vorbă populară – „cu o mână îți dă, iar cu alta îți ia”.

    „Și dacă Natalia Gavrilița deja pregătește cetățenii de un nou val de scumpiri, care va veni peste noi în toamnă, angajații în sistemul medical mai așteaptă majorarea salariilor cu 40%, care trebuia să fie aplicată încă din 1 iulie. Din păcate, în loc de majorarea salariilor, medicii primesc tot mai multe cazuri pozitive de COVID-19 și „bonus” – prețuri mai mari la toate produsele și serviciile. Adică, o viață mai grea”, mai scrie Odnostalco.

    „Dar parcă altfel trebuie să arate „vremurile bune”?”, s-a întrebat în final deputatul socialist.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleIncompetență la cel mai înalt nivel! Litvinenco-ministru este nemulțumit de un proiect elaborat de Litvinenco-deputat
    Next Article Expert: Noua guvernare critică oligarhii, dar ea nu se deosebește cu nimic de aceștia

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    SPPS ar putea adera la Rețeaua Europeană de Protecție a Persoanelor

    20 martie 2026

    Noi discuții SUA–Ucraina înaintea reluării negocierilor de pace cu Rusia

    20 martie 2026

    Autospeciale testate în Serbia vor eficientiza colectarea deșeurilor în Chișinău

    20 martie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    SPPS ar putea adera la Rețeaua Europeană de Protecție a Persoanelor

    20 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Noi discuții SUA–Ucraina înaintea reluării negocierilor de pace cu Rusia

    20 martie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Autospeciale testate în Serbia vor eficientiza colectarea deșeurilor în Chișinău

    20 martie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Consiliul Audiovizualului propune noi reguli: mai mult conținut în limba română și restricții pentru programele străine

    20 martie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Alexandr Berlinschii: Cazul Ludmilei Vartic indică un eșec al instituțiilor statului. Partidul Nostru va monitoriza situația

    20 martie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.