Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ultima oră! Igor Dodon renunță la mandatul de deputat
    POLITICĂ

    Ultima oră! Igor Dodon renunță la mandatul de deputat

    18 octombrie 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Liderul PSRM, Igor Dodon, renunță la mandatul de deputat în Parlament. Anunțul a fost făcut cu puțin timp în urmă.

    Dodon a precizat că în următoarele zile o să depună la Secretariatul Parlamentului o cerere în acest sens.

    La fel, Dodon a declarat că în cadrul Congresului extraordinar al PSRM din decembrie va fi modificat Statutul formațiunii, astfel se va renunța la funcția de președinte al partidului. Conducerea ar urma să fie asigurată de un organ colegial. Socialistul a menționat că nu se retrage din politică sau din partid. Mai mult, colegii i-ar fi propus funcția de președinte de onoare al formațiunii.

    Totodată, Igor Dodon a declarat că ar urma să conducă Uniunea moldo-rusă a oamenilor de afaceri, creată recent, scopul său fiind apropierea R.Moldova de Rusia.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleCeban: Toate angajamentele luate în ultimii 12 ani de toți foștii primari și șefi de Guverne în Țînțăreni, au fost realizate împreună cu echipa în ultimul un an și jumătate
    Next Article Mircea Roșioru a demisionat din funcția de adjunct al Procurorului General

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Alain Orsoni, fostul președinte al clubului francez Ajaccio, a fost împușcat mortal la înmormântarea mamei sale

    13 ianuarie 2026

    Încă 27 de start-upuri primesc finanțare municipală prin programul „START-UP pentru TINERI ȘI MIGRANȚI”

    19 decembrie 2025

    Cooperarea moldo‑britanică, discutată de Gavrilița cu ambasadoarea Regatului Unit

    19 decembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    ULTIMA ORĂ! Fostul primar de Boldurești, Nicanor Ciochină, din nou în cătușe: Este vizat într-un nou dosar penal

    29 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Procurorii cer nouă ani de închisoare pentru Nicanor Ciochină

    29 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Alexandru Munteanu în raionul Ștefan Vodă: Peste 11 milioane de lei pentru drumuri și irigare

    29 ianuarie 2026

    …

    EXPERȚI

    EDITORIAL// Concluzii pe marginea mesajelor transmise de Igor Dodon în cadrul Adunării Parlamentare a Consiliului Europei

    29 ianuarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Renato Usatîi acuză autoritățile de „dublu standard” la tariful la gaz: „Banii pot fi luați retroactiv, dar întorși – nu?”

    29 ianuarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.