Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Tudor Ulianovschi își anunță candidatura la președinția Republicii Moldova
    AUTORITĂȚI

    Tudor Ulianovschi își anunță candidatura la președinția Republicii Moldova

    22 aprilie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Fostul ministru de Externe al Republicii Moldova, Tudor Ulianovschi, va candida pentru funcția de președinte la alegerile prezidențiale din 2024.

    Anunțul a fost făcut în cadrul emisiunii „Puterea a Patra” cu Gheorghe Gonța. Diplomatul și omul de afaceri se declară convins că, Republica Moldova poate avea succes cu o altfel de abordare în domeniile cheie a țării, în special în consolidarea societății și asigurarea creșterii economice.

    „După multe discuții pe care le-am avut în Republica Moldova, ce ține R.Moldova,  simt nevoia de o altfel de guvernare, de o schimbare a actualei guvernări, de o adevărată alternativă pro-europeană, care nu se concentrează pe dezbinare dar care se concentrează pe mobilizarea societății, am luat decizia de a candidata la funcția de președinte al R.Moldova”, a anunțat Tudor Ulianovschi.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFraudă la frontiera Sculeni: Cetățean ucrainean, implicat în obținerea certificatelor falsificate
    Next Article Ion Munteanu încă își evaluează opțiunile în privința candidaturii pentru șefia Procuraturii Generale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Stoianoglo: Reformele actuale pot bloca Moldova în clusterul 1 al negocierilor de aderare la UE

    17 iunie 2026

    Guvernul întărește lupta împotriva spălării banilor: reguli noi și certificare obligatorie pentru specialiști

    17 iunie 2026

    Stocuri obligatorii de gaze pentru regiunea transnistreană: proiect nou în Parlament

    17 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Zi agitată la Parlament: MAN anunță protest și conferință de presă pe 18 iunie

    17 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Victoria Furtună: aproape jumătate dintre moldoveni se gândesc să plece din țară, pe fondul crizei sociale

    17 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Balul Absolvenților 2026 îl are ca invitat principal pe DJ Vanotek, într-un spectacol în aer liber la Chișinău

    17 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Sondaj: 67% dintre ucraineni cred că țara va avea un alt președinte după războiul cu Rusia, în creștere față de 2023

    17 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Buiucani: teren modern de joacă și zonă de fitness, amenajate pe strada Alba Iulia

    17 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.