Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Trei deputați din Moldova participă la sesiunea de iarnă a APCE
    POLITICĂ

    Trei deputați din Moldova participă la sesiunea de iarnă a APCE

    23 ianuarie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Parlamentul Republicii Moldova anunță că raportul privind onorarea obligațiilor şi angajamentelor din partea Republicii Moldova în calitate de țară membră a Consiliului Europei va fi prezentat în cadrul sesiunii de iarnă a Adunării Parlamentare a Consiliului Europei (APCE).

    Reuniunea se va desfășura la Strasbourg, în perioada 23-27 ianuarie 2023.

    Din componența delegației Parlamentului Republicii Moldova fac parte deputații Ion Groza, șeful delegației naționale la APCE, Mihail Popșoi, vicepreședintele Parlamentului, și Natalia Davidovici.

    Raportul privind onorarea obligațiilor şi angajamentelor din partea Republicii Moldova a fost elaborat de coraportorii Pierre-Alain Fridez, Elveția, și Inese Lībiņa-Egnere, Letonia, în cadrul Comitetului pentru onorarea obligațiilor și angajamentelor statelor membre ale Consiliului Europei (Comitetul de monitorizare).

    Membrii delegației naționale, Ion Groza și Mihail Popșoi, vor interveni în cadrul dezbaterilor pe marginea acestui document.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDodon: Sandu a dat indicații să se publice detalii despre percheziții
    Next Article Ion Ceban, despre investigația privind pretorii. Pe ascuns să filmezi casele oamenilor de parcă ar fi niște criminali. Să facă investigații și despre cei din PAS

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Bulevardul Iuri Gagarin: lucrări nocturne pentru modernizarea infrastructurii și reducerea disconfortului în trafic

    2 iulie 2026

    Usatîi: Am boicotat ședințele comisiei, iar acum mi-au tăiat 75% din salariu

    2 iulie 2026

    Controverse în Parlament: MAN cere explicații instituțiilor de securitate pe cazul unui call-center

    2 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Bulevardul Iuri Gagarin: lucrări nocturne pentru modernizarea infrastructurii și reducerea disconfortului în trafic

    2 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Efectele crizei energetice din Rusia se extind: Kârgâzstan caută soluții pentru asigurarea pieței interne

    2 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Trafic suspendat pe mai multe străzi din Chișinău în următoarele zile

    2 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Summitul NATO de la Ankara: SUA cer evaluarea cheltuielilor pentru apărare și mai mult acces pentru industria de armament

    2 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Usatîi: Am boicotat ședințele comisiei, iar acum mi-au tăiat 75% din salariu

    2 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.