Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Sondajele nu mai arată realitatea. Ceban: Oamenii nu sunt naivi, nu pot fi manipulați cu date false în care se complac unii
    POLITICĂ

    Sondajele nu mai arată realitatea. Ceban: Oamenii nu sunt naivi, nu pot fi manipulați cu date false în care se complac unii

    9 martie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Sondajele nu mai arată realitatea și nu redau indicatori veridici prin care trece societatea. Studiile interne diferă substanțial, iar în public se aruncă intenționat viziuni pentru a da senzația că nu există alternative. Despre cercetările sociologice din ultima perioadă a vorbit primarul Ion Ceban în cadrul emisiunii ”Puterea a Patra” de la N4.

    ”Oamenii nu sunt naivi, ca să fie manipulați în așa hal. Știți povestea ”Oglindă, oglinjoară, cine este cea mai frumoasă din țară?”. Asta e tocmai problema oamenilor care nu vor să recunoască că în oglindă nu este totul prea bine și realitățile arată diferit. Nu este nimic rău dacă cineva se complace în așa situații. Trebuie să vedem cine furnizează aceste date și de ce și fundul cui îl schimbă de pampers. E încercarea de a argumenta că ceea ce face guvernarea este corect, dar mergeți la piață, într-un sat și faceți experimente și acolo totul va fi diferit. Mă întâlnesc cu mulți votanți PAS, în țară și în străinătate. Sunt dezamăgiți. În cel mai rău caz, mulți spun că nu vor ieși la vot”, a declarat Ion Ceban.

    Edilul Capitalei susține că sondajele interne diferă substanțial și ori de câte ori cei care au trucat date, la scrutine au dat-o în bară, pentru că s-a întâmplat diferit decât la ce se așteptau.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKrasnoselski, despre atacul terorist: Scopul e eliminarea oficialilor republicii noastre
    Next Article Ion Ceban: Relația dintre PAS și primarii din țară: „Ori la Starea Civilă, ori la Procuratură”

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ion Ceban: Vom analiza curățarea colectorului care a provocat inundațiile de la Durlești

    9 iunie 2026

    Ungaria pregătește tăieri salariale pentru primari: veniturile ar putea scădea cu 40%

    9 iunie 2026

    Nou teritoriu în atenția lui Trump? Casa Albă ar analiza situația Insulelor Chagos

    9 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Victoria Furtună propune transformarea Moldovei într-un centru regional de negocieri și arbitraj internațional

    9 iunie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Sergiu Caraman, reales președinte al Consiliului Superior al Magistraturii pentru un nou mandat de doi ani

    9 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Bulevardul Iurii Gagarin din Chișinău, închis pe timpul nopții pentru continuarea lucrărilor de asfaltare

    9 iunie 2026

    …

    ACTUALITATE

    MAE avertizează cetățenii moldoveni privind călătoriile în Qatar și Kuweit

    9 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Ion Ceban: Vom analiza curățarea colectorului care a provocat inundațiile de la Durlești

    9 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.