Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Renato Usatîi: Maia Sandu a confirmat acum ceea ce spuneam eu în campania electorală, despre scumpirile care urmează!
    AUTORITĂȚI

    Renato Usatîi: Maia Sandu a confirmat acum ceea ce spuneam eu în campania electorală, despre scumpirile care urmează!

    19 decembrie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Maia Sandu cunoștea bine în ce criză va intra Republica Moldova, dar a ascuns acest fapt pentru a nu pierde alegerile. Declarația îi aparține președintelui Partidului Nostru, Renato Usatîi, care într-o postare pe Telegram a amintit că înainte de scrutinul prezidențial el a atenționat cetățenii, dar și autoritățile, despre criza care se va declanșa.

    „Astăzi am așteptat soluții, dar am văzut doar constatări, acuzații și cum se arată cu degetul spre alții! Așa a fost văzută conferința de presă a președintei Maia Sandu. Oamenii deja au obosit să tot audă de la actuala conducere a țării că de ei nimic nu depinde. Dacă de ei nu depinde schimbarea în bine a lucrurilor în țară, de ce se țin cu dinții de fotoliile lor?”, spune Renato Usatîi.

    Președintele Partidului Nostru îndeamnă actuala putere să se uite în oglindă, acolo este răspunsul tuturor eșecurilor și a crizelor din ultimii ani.

    „Mereu la actualii conducători de vină e războiul, Rusia, corupția politică, oligarhii fugari, judecătorii, procurorii, opoziția, toți oamenii care critică puterea etc. Dar ei se uită vreodată în oglindă?! Anume în oglindă vor vedea cine sunt principalii vinovați de cele mai multe probleme ale cetățenilor Republicii Moldova. Țara are nevoie de un președinte responsabil! Un președinte, care să unească societatea. Să așeze la aceeași masă de discuții toate forțele politice. Doar împreună putem salva țara! Lucrând doar pentru Moldova!”, a conchis Renato Usatîi.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBugetul de stat pentru 2025: Majorări salariale și creșteri pentru diverse categorii de cetățeni
    Next Article China își dezvoltă infrastructura militară în țări precum Myanmar, Pakistan și Kenya

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Viceprimari fără vot! Pruteanu și Pșenițchi ajung în funcții fără acordul CMC

    5 decembrie 2025

    Partidul Nostru inițiază o comisie parlamentară de anchetă privind cheltuielile din starea de urgență: „Moldova nu mai poate trăi în suspiciuni!”

    3 decembrie 2025

    Deputatul Alexandr Berlinschii cere Guvernului claritate privind reforma administrativ-teritorială

    3 decembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Viceprimari fără vot! Pruteanu și Pșenițchi ajung în funcții fără acordul CMC

    5 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Von der Leyen se distanțează de scandalul de fraudă: ‘Acest caz nu mă privește personal

    5 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Anca Dragu: Moldova își întărește drumul european prin reforme, stabilitate și credibilitate

    5 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Moldova cere retragerea trupelor ruse: Valeriu Mija lansează avertisment la OSCE

    5 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Integrarea în UE, prioritate absolută: Maia Sandu, discuții decisive cu eurodeputații

    5 decembrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.