Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Renato Usatîi: E bine că pleacă Alaiba, dar ar fi și mai bine dacă ar pleca toți incompetenții din PAS! Să vină mai repede alegerile!
    POLITICĂ

    Renato Usatîi: E bine că pleacă Alaiba, dar ar fi și mai bine dacă ar pleca toți incompetenții din PAS! Să vină mai repede alegerile!

    13 martie 2025Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Veste bună este că Dumitru Alaiba pleacă de la Guvern, iar vestea proastă este că va fi mutat în altă funcție importantă. Declarația a fost făcută de președintele Partidului Nostru, Renato Usatîi, pe Telegram.

    „Veste bună de la guvern! Alaiba, cel mai incompetent ministru, care ne-a făcut de rușine vreo doi ani de zile și a distrus tot ce a mai rămas din economia noastră, pleacă în sfârșit. Cred că și cei din PAS au înțeles, până la urmă, că dacă mai intră în alegeri cu acest “geniu al economiei” nu doar că pierd majoritatea, dar au toate șansele nici să nu intre în parlament. Partea proastă este însă că am fost anunțați că Alaiba nu pleacă de tot, cum ar fi fost normal, dar va fi mutat în altă funcție importantă, cum se întâmplă cu toți incompetenții din PAS care au trecut prin guvern până acum”, a scris Renato Usatîi.

    Liderul Partidului Nostru a reiterat că doar alegerile parlamentare vor salva Republica Moldova de guvernarea incompetentă PAS.

    „Ne vom putea bucura când vor pleca toți, nu doar Alaiba, pentru că acolo a tunat și i-a adunat, de la Recean-poștașul, Bolea-agronomul, Popșoi-GPS și până la Marian Tanțor Disco, cu toți deputații lor buimaci”, a mai scris Renato Usatîi.

    Ministrul economiei, Dumitru Alaiba, și-a anunțat azi, 13 martie, demisia de la Guvern. Acesta a precizat însă că va rămâne alături de echipa de la guvernare.

    Abonează-te la canalul nostru de Telegram pentru cele mai recente știri și analize politice!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBiroul Parlamentului European la Chișinău – Oportunități pentru Republica Moldova
    Next Article Întărirea relațiilor Moldova-Ucraina: Scrisorile de acreditare ale ambasadorului Paun Rohovei

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ion Onța prezintă contrastul: de la gunoiște ilegală la poligon modern de mediu

    11 mai 2026

    Irina Vlah propune referendumuri locale privind amalgamarea primăriilor din Republica Moldova

    11 mai 2026

    Sărbătoare în centrul capitalei: Ziua Familiei, marcată printr-un eveniment dedicat comunității

    11 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Ion Onța prezintă contrastul: de la gunoiște ilegală la poligon modern de mediu

    11 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Irina Vlah propune referendumuri locale privind amalgamarea primăriilor din Republica Moldova

    11 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Start pentru reabilitarea străzii 31 August: compania executantă a fost desemnată

    11 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Ministrul Apărării al Letoniei și-a anunțat demisia în contextul incidentelor cu drone provenite dinspre Rusia

    11 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ion Ceban invită chișinăuienii la Ziua Familiei în PMAN pe 16 mai

    11 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.