Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Primăria Chișinău va organiza, pe 26 mai, Forumul Municipal al Tinerilor, începând cu ora 10:00, la Digital Park
    AUTORITĂȚI

    Primăria Chișinău va organiza, pe 26 mai, Forumul Municipal al Tinerilor, începând cu ora 10:00, la Digital Park

    20 mai 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Centrul municipal de Tineret a împlinit cinci ani de activitate, timp în care Primăria municipiului Chișinău, prin Direcția Generală Educație, Tineret și Sport, a reușit să deschidă cinci Centre moderne de Tineret, să atragă un număr mare de copii și adolescenți, care, în prezent, pot colabora atât între ei, cât și cu cei din Republica Moldova și din străinătate.

    Astfel, în cadrul ședinței serviciilor operative a Primăriei Capitalei de astăzi, 20 mai, Primarul General, Ion Ceban a declarat că, alocațiile pentru aceste proiecte au fost majorate de 30 de ori.

    „Practic, de 30 de ori au fost crescute alocațiile pentru diferite activități legate de tineret. Au fost create cele cinci Centre în fiecare sector al Capitalei, moderne, dotate cu toate cele necesare. Avem colaborări cu Centrele de Tineret din suburbii, unde, la fel, am reușit să deschidem astfel de Centre”, a spus edilul.

    Cu acest prilej, Ion Ceban i-a felicitat pe toți cei implicați în implementarea acestui proiect.

    „Vreau să aduc felicitări tuturor colegilor, pentru că am reușit împreună să creăm o infrastructură, o rețea pentru dezvoltarea tinerilor și în continuare avem planuri mari în această privință”, a conchis Primarul General.

    Precizăm că, tradițional, și în acest an, pe 26 mai, Primăria Chișinău va organiza Forumul Municipal al Tinerilor, începând cu ora 10:00, la Digital Park. Seara se va încheia cu un concert excepțional susținut de îndrăgitul interpret Satoshi.

    Forumul Municipal al Tinerilor are scopul de a identifica soluții și acțiunile necesare pentru o dezvoltare eficientă a sectorului de tineret.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRepublica Moldova se alătură Alianței Internaționale pentru Energie Solară
    Next Article Ministerul Apărării anunță exerciții de instruire pentru rezerviști

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Guvernul aprobă alocările Fondului rutier pentru 2026: peste 1,8 miliarde de lei pentru drumurile naționale

    25 februarie 2026

    „Patru ani de suferință și durere nemărginită în Ucraina”. Jurnaliștii Viorica Tataru și Andrei Captarenco au lansat cel de-al doilea documentar de pe linia frontului

    25 februarie 2026

    Final de campanie „Plătește tu!”: MAN a dus sute de facturi și saci cu tizic în fața Guvernului

    25 februarie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Regatul Unit introduce obligatoriu Autorizația Electronică de Călătorie (ETA) pentru vizitatori din 85 de țări

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Mihai Popșoi discută la ONU despre drepturile omului și candidatura Moldovei în Consiliul ONU

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Vlad Plahotniuc susține că nu există probe în dosarul în care este acuzat de organizarea unei grupări criminale și escrocherii

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Adrian Radu, fost consilier al lui Plahotniuc, explică cum a fost filmat momentul predării banilor lui Dodon

    25 februarie 2026

    …

    Șapte moldoveni judecați în Franța pentru graffiti cu tematică legată de războiul din Ucraina

    25 februarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.