Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Primăria Chișinău și Varșovia explorează potențialul cooperării: Invitație la Forumul Economic din 2024
    AUTORITĂȚI

    Primăria Chișinău și Varșovia explorează potențialul cooperării: Invitație la Forumul Economic din 2024

    24 noiembrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Delegația Primăriei Chișinău, condusă de viceprimarul Olga Ursu, aflată în aceste zile într-o vizită în capitala Poloniei, a avut o întrevedere cu reprezentanți ai administraţiei oraşului Varșovia, inclusiv cu șeful Direcției Economice și Dezvoltării din cadrul Primăriei, Grzegorz Kaczorwski.

    ”În cadrul întrevederii au fost abordate mai multe subiecte printre care stabilirea relațiilor de cooperare dintre Primăria orașului Varșovia și Primăria Municipiului Chișinău, pe diferite domenii: StartUp-uri, incubator de afaceri, domenii de investiți din Chişinău, cooperare în domeniul economic, social, educație etc.”, a scris primarul Capitalei, Ion Ceban, pe pagina sa de Facebook.

    Viceprimarul Chişinăului, Olga Ursu, i-a invitat pe reprezentanții administraţiei Primăriei orașului Varșovia la Forumul Economic, ediția a II-a, care va avea loc în iunie 2024.

    ”Oficialii polonezi s-au arătat deschişi pentru stabilirea relațiilor de cooperare pe viitor în domeniu de atragere de fonduri europene. În scurt timp urmează inițierea proceselor de elaborarea a draftului pentru încheierea unui acord de cooperare bilaterală”, se mai arată în mesajul lui Ion Ceban.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRusia și China pregătesc o super-construcție care va duce războiul la un alt nivel
    Next Article A fost ales noul judecător al Curții Constituționale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    MAN avertizează că reforma Ministerului Educației poate afecta elevii, profesorii și copiii vulnerabili

    29 mai 2026

    CEC: Astăzi este ultima zi de agitație electorală înainte de turul doi al alegerilor locale

    29 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Evghenia Guțul își pierde mandatul de bașcan al Găgăuziei după menținerea condamnării de 7 ani la Curtea de Apel

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Reacția Kievului după atacul din Galați: Ucraina promite sprijin României

    29 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Ungaria refuză în continuare trimiterea de arme Ucrainei și condiționează sprijinul pentru aderarea la UE

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează consulul rus de la Constanța și închide consulatul după incidentul cu dronă la Galați

    29 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.