Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Primăria Chișinău intensifică acțiunile împotriva comerțului stradal neautorizat
    AUTORITĂȚI

    Primăria Chișinău intensifică acțiunile împotriva comerțului stradal neautorizat

    11 aprilie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    În contextul intensificării acțiunilor de combatere a comerțului stradal neautorizat, Primăria Capitaliei, împreună cu ofițerii Inspectoratului de Poliție Centru, a organizat joi, 11 aprilie, un nou șir de acțiuni de prevenire şi contracarare a comerțului ilicit stradal.

    Acțiunile au fost organizate în preajma Pieței Centrale, în perimetrul străzilor Tighina, Mit. Varlaam și Armenească.

    În urma acțiunilor, oamenii legii au întocmit 18 procese-verbale persoanelor fizice pentru nerespectarea regulilor de comercializare, conform legislației în vigoare.

    Menționăm că, agenții constatatori vor continua să organizeze zilnic razii în teritoriu pentru prevenirea și combaterea comerțului stradal ambulant pe străzile Capitalei. Anterior, în acest sens, Primăria Chișinău a dat undă verde desfășurării târgurilor și iarmaroacelor în toate sectoarele orașului și a permis producătorilor locali să vândă produsele.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleProgresele Moldovei către UE: Igor Grosu discută reformele și aderarea cu oficialul Comisiei Europene
    Next Article O nouă etapă pentru Liceul „Hyperion”: Inaugurarea blocului modern finanțat de Primăria Chișinău

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    MAN avertizează că reforma Ministerului Educației poate afecta elevii, profesorii și copiii vulnerabili

    29 mai 2026

    CEC: Astăzi este ultima zi de agitație electorală înainte de turul doi al alegerilor locale

    29 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Evghenia Guțul își pierde mandatul de bașcan al Găgăuziei după menținerea condamnării de 7 ani la Curtea de Apel

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Reacția Kievului după atacul din Galați: Ucraina promite sprijin României

    29 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Ungaria refuză în continuare trimiterea de arme Ucrainei și condiționează sprijinul pentru aderarea la UE

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează consulul rus de la Constanța și închide consulatul după incidentul cu dronă la Galați

    29 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.