Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Președinția a detașat temporar un secretar general adjunct al Guvernului
    AUTORITĂȚI

    Președinția a detașat temporar un secretar general adjunct al Guvernului

    20 octombrie 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Șefa Direcției politică internă a Aparatului Președintelui R. Moldova, Svetlana Țurcanu a fost numită, astăzi, prin detașare, în postul de secretar general adjunct al Guvernului.

    Svetlana Țurcanu va exercita funcția de secretar general adjunct al Guvernului din 25 octombrie până la 28 februarie 2022.

    Ea este licențiată în economie și are o experiență bogată de muncă în administrația publică centrală. A activat, anterior, timp de 18 ani la Ministerul Economiei și trei ani în Cancelaria de Stat.

    Tot în ședința de azi a Guvernului a fost aprobată cererea de demisie a lui Oleg Lișcenco din funcția de director general adjunct al ANSA.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleGuvernul propus de Dacian Cioloș a fost respins de Parlament
    Next Article Ceban, la Pretura Buiucani: Ce proiecte urmează să fie realizate anul viitor

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    MAN avertizează că reforma Ministerului Educației poate afecta elevii, profesorii și copiii vulnerabili

    29 mai 2026

    CEC: Astăzi este ultima zi de agitație electorală înainte de turul doi al alegerilor locale

    29 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Evghenia Guțul își pierde mandatul de bașcan al Găgăuziei după menținerea condamnării de 7 ani la Curtea de Apel

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Reacția Kievului după atacul din Galați: Ucraina promite sprijin României

    29 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Ungaria refuză în continuare trimiterea de arme Ucrainei și condiționează sprijinul pentru aderarea la UE

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează consulul rus de la Constanța și închide consulatul după incidentul cu dronă la Galați

    29 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.