Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Poliția execută ordinele guvernanților: Protestatarii au fost bătuți și împiedicați să se deplaseze spre PMAN
    POLITICĂ

    Poliția execută ordinele guvernanților: Protestatarii au fost bătuți și împiedicați să se deplaseze spre PMAN

    23 octombrie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Poliția i-a lovit pe participanții la mitingul antiguvernamental de astăzi. După ce au difuzat, de dimineață, mai multe comunicate cu dezinformare și insinuări, forțele de ordine au recurs la blocarea deplasării coloanei de protestatari.

    Deși organizatorii manifestației au prezentat toate actele coordonate cu autoritățile locale, care permit desfășurarea mitingului, forțele de ordine au refuzat să permită deplasarea oamenilor în Piața Marii Adunări Naționale.

    Miile de polițiști, mobilizați astăzi de guvernare i-au bătut pe câțiva tineri, pe care i-au luat cu forța și i-au urcat în microbuze. În spatele cordoanelor de polițiști stau simpatizanți ai președintelui Maia Sandu, care îi încurajează pe polițiști să-i agreseze pe manifestanți au strigat : „Așa, uciși!”.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleComitetul Salvării Naționale formează un Guvern Popular și un Tribunal al Poporului, care îi va judeca pe actualii guvernanți pentru uzurparea puterii de stat
    Next Article La protestul antiguvernamental de astăzi participă peste 50 de mii de oameni: Manifestanții au instalat corturi în fața Procuraturii Generale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Ambasadorul Ucrainei: „Demilitarizarea Transnistriei — primul pas spre o soluționare reală a conflictului”

    3 decembrie 2025

    Peste 22 000 de persoane cu dizabilități în evidența municipalității

    3 decembrie 2025

    Sărbători în stil mare la Chișinău: Deschiderea oficială a Târgului și iluminatului festiv

    1 decembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    SUA ar putea interzice dubla cetăţenie — un proiect de lege care zguduie Hollywood şi Casa Albă

    4 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Moldova va depăşi pragul de 20 de miliarde USD: PIB-ul ar creşte cu 1,8 % în 2024

    4 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Chișinăul investește în incluziune: lucrări de modernizare la Școala auxiliară nr. 5 și sprijin continuu pentru copiii cu dizabilități

    3 decembrie 2025

    …

    GEOPOLITICA

    Ambasadorul Ucrainei: „Demilitarizarea Transnistriei — primul pas spre o soluționare reală a conflictului”

    3 decembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Guvernul aprobă compensarea facturilor la energia electrică pentru noiembrie pentru toate gospodăriile

    3 decembrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.