Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Petiție online: „Spune NU campaniei Copii LGBT în școala Ta”
    AUTORITĂȚI

    Petiție online: „Spune NU campaniei Copii LGBT în școala Ta”

    9 noiembrie 2022Un comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Un grup de părinți din Republica Moldova au creat o petiție online pentru a cere interzicerea campaniei „Copii LGBT în școala Ta”.

    „Noi, părinții suntem extrem de îngrijorați de informațiile despre lansarea campaniei „Copiii LGBT în școala ta”. Considerăm inadmisibilă înnobilarea principiilor promovate de așa-numita comunitate LGBT, al căror scop final este molestarea minorilor și, ca urmare, normalizarea relațiilor netradiționale în societate”, se arată în petiție.

    Totodată, părinții au relatat că își exprimă dezacordul față de promovarea valorilor netradiționale care sunt contrare familiei și fundamentele sociale ale unei societăți civilizate, precum și canoanele ortodoxe.

    „Ținând cont de posibila amploare a campaniei de desfășurare, finanțată activ din exterior, ne exprimăm dezacordul care promovează valori netradiționale care sunt contrare familiei și fundamentele sociale ale unei societăți civilizate, precum și canoanele ortodoxe. În același timp, vă informăm că orice influență asupra copilului în scopul de a convinge sau constrânge să frecventeze astfel de lecții din partea personalului liceului sau a terților va fi privită de noi, părinții, ca o amenințare directă la adresa sănătatea psihologică și va atrage un apel la autoritățile competente.

    Facem apel la administrația tuturor instituțiilor de învățământ să nu ia parte la campanii dubioase împotriva dezvoltării normale a copiilor noștri. La rândul nostru, informăm despre un boicot deschis al tuturor inițiativelor legate de propaganda LGBT în școli și, dacă va fi necesar, vom întocmi un apel colectiv către structurile superioare din societate”, menționează autorul petiției.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleTV6 împlinește 4 ani: de astăzi emisiunile și serialele NTV pot fi urmărite în exclusivitate doar la TV6
    Next Article BREAKING NEWS // Ukrnafta сapturat de persoane înarmate

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    MAN avertizează că reforma Ministerului Educației poate afecta elevii, profesorii și copiii vulnerabili

    29 mai 2026

    CEC: Astăzi este ultima zi de agitație electorală înainte de turul doi al alegerilor locale

    29 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Evghenia Guțul își pierde mandatul de bașcan al Găgăuziei după menținerea condamnării de 7 ani la Curtea de Apel

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Reacția Kievului după atacul din Galați: Ucraina promite sprijin României

    29 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Ungaria refuză în continuare trimiterea de arme Ucrainei și condiționează sprijinul pentru aderarea la UE

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează consulul rus de la Constanța și închide consulatul după incidentul cu dronă la Galați

    29 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.