Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Nucleul tuturor problemelor din țară îl constituie actuala guvernare
    POLITICĂ

    Nucleul tuturor problemelor din țară îl constituie actuala guvernare

    20 mai 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Pâinea s-a scumpit de aproape două ori. În țară doar unii cetățeni au început să trăiască mai bine – toți ceilalți trăiesc cu mult mai rău – de la cel mai mic sat până la Chișinău. În această primăvară prețurile au continuat să crească, deși guvernarea a promis că la primăvară va fi mai bine.

    Guvernarea a anulat compensațiile la gazele naturale pentru oamenii de rând, dar și-au majorat salariile și cheltuielile personale. Ei au promis că vor economisi, dar în realitate cheltuie mai mult. Acești oameni nu s-au obișnuit să se privească în oglindă. Problema constă în ei și nu în popor sau în țările vecine.

    Guvernarea folosește peste tot tehnologia minciunii. Pentru ei, minciuna este adevărul. Ei încearcă să ne convingă că noi nu percepem realitatea, că noi nu suntem adecvați. Însă poporul Moldovei înțelege totul și nu are încredere în guvernare. Puterea trebuie să demisioneze!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePetru Burduja: Trebuie să fim vigilenți la ceea ce se întâmplă, să ne consolidăm și să apărăm interesele țării și a cetățenilor
    Next Article FOTO // Zelenski, pe coperta revistei Time, desemnat cel mai influent om al anului

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Chișinău: spațiu de joacă din curțile blocurilor Pandurilor, adus la standarde moderne

    12 iunie 2026

    Delegație din patru state UE vine la Chișinău pentru discuții despre integrarea europeană a R. Moldova

    12 iunie 2026

    Lucrări de modernizare pe strada Nicolae Dimo: va fi aplicat un nou strat de uzură

    11 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Chișinău: spațiu de joacă din curțile blocurilor Pandurilor, adus la standarde moderne

    12 iunie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Comisia Europeană, acuzată de transparență insuficientă în negocierile pentru vaccinurile anti-COVID

    12 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Guvernul impune rezerve obligatorii de gaze pentru regiunea transnistreană și majorează stocurile naționale

    12 iunie 2026

    …

    ACTUALITATE

    De Ziua Rusiei, Victoria Furtună a vorbit despre pace și cooperare globală

    12 iunie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Fostul președinte sud-coreean Yoon Suk-yeol, condamnat la 30 de ani de închisoare într-un nou dosar exploziv

    12 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.