Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Niciodată nu-i prea târziu să înveți. Primăria Chișinău oferă noi oportunități în cadrul Centrului municipal de Educație a Adulților
    AUTORITĂȚI

    Niciodată nu-i prea târziu să înveți. Primăria Chișinău oferă noi oportunități în cadrul Centrului municipal de Educație a Adulților

    13 decembrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Primăria Capitalei continuă să vină cu noi oportunități și programe în cadrul Centrului Municipal de Învățare și Educație a Adulților, singura instituție de acest fel din Republica Moldova, acolo unde toți doritorii pot învăța lucruri noi, indiferent de vârstă.

    „Pentru că educația oamenilor nu se încheie odată cu terminarea clasei a XII-a sau a unei facultăți, ci este nevoie mereu de noi cunoștințe sau actualizări, Primăria Chișinău a decis să ofere oportunități pentru toți și pentru fiecare, inclusiv prin crearea acestui Centru”, a declarat viceprimarul Angela Cutasevici, în cadrul Podcastului „Chișinău LIVE”.

    Dar astfel de oportunități mai sunt oferite, în prezent, și de rețeaua de Biblioteci Municipale „B.P. Hasdeu”, de rețeaua centrelor municipale de tineret, de Incubatorul Municipal de Afaceri.

    De asemenea, în Capitală există și mai multe programe de formare continuă pe diferite tipuri de activități. Iar cel mai important este faptul că de toate aceste facilității pot beneficia toți cetățenii, de la mic la mare, indiferent de nivelul de educație.

    Centru Municipal de Învățare și Educație a Adulților, care a fost deschis în primăvara anului 2023 și pentru care s-au alocat peste 420.000 de lei, asigură accesul tuturor la oportunități de învățare și educație de calitate, o componentă esențială pentru dezvoltarea capitalului uman al orașului Chișinău și nu doar.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePapa Francisc dorește să fie înmormântat în biserica Santa Maria Maggiore și nu în Bazilica Sfântul Petru
    Next Article Adăposturi în stare precară în Moldova: Buncărele, pregătite să găzduiască doar 60.000 de persoane

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    MAN avertizează că reforma Ministerului Educației poate afecta elevii, profesorii și copiii vulnerabili

    29 mai 2026

    CEC: Astăzi este ultima zi de agitație electorală înainte de turul doi al alegerilor locale

    29 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Evghenia Guțul își pierde mandatul de bașcan al Găgăuziei după menținerea condamnării de 7 ani la Curtea de Apel

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Reacția Kievului după atacul din Galați: Ucraina promite sprijin României

    29 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Ungaria refuză în continuare trimiterea de arme Ucrainei și condiționează sprijinul pentru aderarea la UE

    29 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    România expulzează consulul rus de la Constanța și închide consulatul după incidentul cu dronă la Galați

    29 mai 2026

    …

    ACTUALITATE

    Controverse în Consiliul Municipal Chișinău: numirea Svetlanei Dogotaru în funcția de viceprimar contestată de PAS

    29 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.