Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Natalia Gavrilița spune că trebuie să ne moderăm așteptările, atunci când vorbim de statut de candidat în UE pentru Moldova
    AUTORITĂȚI

    Natalia Gavrilița spune că trebuie să ne moderăm așteptările, atunci când vorbim de statut de candidat în UE pentru Moldova

    21 iunie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Premierul Natalia Gavrilița nu este sigură că Republica Moldova va obține statutul de candidat pentru aderare la Uniunea Europeană. În cadrul unei emisiuni, la un post privat de televiziune, Gavrilița a spus că trebuie să ne moderăm așteptările.

    „Cred că este foarte greu de prezis, sunt anumite țări care au îngrijorări în privința extinderii UE, de aceea trebuie să ne moderăm așteptările”, a declarat Gavrilița.

    Precizăm că președintele Consiliului European, Charles Michel, va invita săptămâna aceasta cele 27 de ţări membre ale UE să acorde Ucrainei şi Republicii Moldova statutul de candidat pentru aderarea la Uniunea Europeană. Reuniunea liderilor europeni va avea loc în data de 23-24 iunie.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleÎn campanie PAS promitea transparență: Gavrilița, supărată că a fost filmată la ședința cu agricultorii (VIDEO)
    Next Article O delegație din Parlamentul Austriei se află într-o vizită în R. Moldova

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    MAN refuză participarea la consultările privind viitorul premier: critici dure la adresa majorității

    4 iulie 2026

    Investiții în infrastructura sportivă din Chișinău: condiții mai bune pentru sportivii de performanță

    3 iulie 2026

    Prognoza sociologului Ian Lisnevschi despre Guvernul Munteanu, lansată acum 8 luni, s-a adeverit

    3 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    MAN refuză participarea la consultările privind viitorul premier: critici dure la adresa majorității

    4 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Începe procesiunea funerară a fostului lider suprem al Iranului, Ali Khamenei, în capitala Teheran

    4 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Ion Ceban anunță inițiativa unei ședințe parlamentare extraordinare pe activitatea Guvernului

    4 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Rusia susține că a preluat controlul asupra orașului Kostiantinivka din regiunea Donețk

    4 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    MAN a desfășurat Consiliul Național lărgit și a lansat apel pentru alegeri anticipate

    4 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.