Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Năstase: „Am condus o campanie modestă, fără resurse de a plăti observatori”
    ACTUALITATE

    Năstase: „Am condus o campanie modestă, fără resurse de a plăti observatori”

    30 septembrie 2025Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Andrei Năstase a reacționat printr-un comunicat de presă la informațiile apărute în spațiul public, potrivit cărora observatorii desemnați de el la alegerile parlamentare ar fi fost remunerați pentru activitatea lor.

    „Am observat în ultimele zile o campanie perfidă de insinuări. Se sugerează, fără nicio dovadă, că observatorii desemnaţi de mine ar fi primit onorarii consistente pentru activitatea lor. Vreau să fiu extrem de clar: aceste afirmaţii sunt complet nefondate și mincinoase”, a declarat Năstase.

    El a precizat că toți observatorii s-au implicat voluntar, onest și gratuit, fără să primească vreo plată. „Am condus o campanie modestă, cu resurse chiar mult mai reduse decât ale unor mastodonţi politici; nu am dispus de astfel de fonduri şi nu am alocat astfel de fonduri”, a adăugat politicianul.

    Totodată, Năstase a anunțat că nu va tolera campaniile de denigrare și a avertizat că, în cazul în care calomniile vor continua, va recurge la acțiuni legale în instanță pentru apărarea reputației sale și a echipei. El a cerut instituțiilor statului să verifice toate informațiile lansate în spațiul public și să sancționeze eventualele ilegalități privind manipularea opiniei publice.

    „Mulţumesc celor care continuă să sprijine adevărul şi integritatea. Rămân deschis la dialog onest şi la verificări transparente”, a încheiat Năstase.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleReacţie dură a lui Năstase după acuzaţiile dintr‑un articol: „Voi acţiona în judecată”
    Next Article Critici dure la adresa PAS: încrederea se clatină, spun analiștii

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Premieră spectaculoasă la Palatul Național „Nicolae Sulac”. Filmul HOTARUL a fost urmărit de aproape 2000 de spectatori

    13 februarie 2026

    Scandal la Alternativa Clinic: Profesorul Veaceslav Moșin, acuzat că și-ar fi exclus din firmă partenerul

    13 februarie 2026

    Maia Sandu a câștigat procesul privind defăimarea familiei sale

    12 februarie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Primarul Chișinăului: „Guvernarea divizează societatea, acum s-a ajuns și la Biserică”

    13 februarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Premieră spectaculoasă la Palatul Național „Nicolae Sulac”. Filmul HOTARUL a fost urmărit de aproape 2000 de spectatori

    13 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Fracțiunea Partidului Nostru trage semnal de alarmă privind facturile sufocante și insistă asupra măsurilor sale de protejare a populației

    13 februarie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Scandal la Alternativa Clinic: Profesorul Veaceslav Moșin, acuzat că și-ar fi exclus din firmă partenerul

    13 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Alexandr Berlinschii: Tinerii care au studiat în străinătate nu trebuie să fie blocați de hârtii

    13 februarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.