Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Misiunea OSCE în Moldova condamnă încercările de destabilizare a situației din regiunea transnistreană
    AUTORITĂȚI

    Misiunea OSCE în Moldova condamnă încercările de destabilizare a situației din regiunea transnistreană

    26 aprilie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Misiunea OSCE în R. Moldova condamnă toate încercările de destabilizare a situației din Zona de Securitate și Transnistria și face apel din toate părțile să mențină calmul și să se abțină de la orice acțiune, care ar putea submina încrederea și stabilitatea de ambele părți ale Nistrului.

    „Misiunea păstrează contacte periodice cu partenerii relevanți, monitorizează îndeaproape evoluțiile din mandatul său și evaluează cu atenție elementele incidentelor”, se arată în comunicatul organizației.
    Menționăm că mai multe explozii au avut loc, ieri seara și în această dimineață, în regiunea transnistreană, la sediul așa-numitei structuri de securitate din regiune, două turnuri de comunicație din Maiac și în apropiere de o unitate militară dislocată în preajma localității Parcani.
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleȘeful ONU, Antonio Guterres, merge la Moscova. Acesta se va întâlni cu Putin și Lavrov
    Next Article LIVE // Maia Sandu susține un briefing de presă după ședința Consiliului Suprem de Securitate

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Victoria Furtună acuză Guvernul că întârzie raportul de activitate din cauza rezultatelor economice

    28 iunie 2026

    Igor Grosu cere explicații în cazul Moldatsa și solicită restituirea sumelor considerate nejustificate

    26 iunie 2026

    Deputatul Serghei Ivanov cere audierea ministrei Agriculturii în Parlament

    26 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Victoria Furtună acuză Guvernul că întârzie raportul de activitate din cauza rezultatelor economice

    28 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reformarea primăriilor, subiect de referendum: opoziția cere votul cetățenilor înainte de decizii

    26 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Andrei Spînu avertizează: reforma fiscală riscă să se transforme din dezbatere economică în una politică

    26 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    „Restart în educație” criticat din interiorul sistemului: probleme de organizare și finanțare

    26 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Igor Grosu cere explicații în cazul Moldatsa și solicită restituirea sumelor considerate nejustificate

    26 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.