Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ministrul Mediului: „Nu Maia Sandu trebuie pedepsită prin vot pentru greșelile guvernării”
    AUTORITĂȚI

    Ministrul Mediului: „Nu Maia Sandu trebuie pedepsită prin vot pentru greșelile guvernării”

    23 octombrie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Ministrul Mediului, Sergiu Lazarencu, spune că „nu Maia Sandu trebuie pedepsită prin vot pentru greșelile pe care le-am făcut ca guvernare”. Totodată, membrul Guvernului a îndemnat cetățenii să iasă la vot.

    „În ultimele două zile am analizat mai multe lucruri: rezultatele din primul tur, greșelile pe care le-am făcut ca guvernare în ultimii trei ani, dar și cum poate arăta Moldova după 3 noiembrie, în caz de câștigă Stoianoglo. Nu cred că cineva își dorește ca Republica Moldova iarăși să fie condusă de bandiții: Șor, Platon și restul, cum nici nimeni nu-și dorește să revenim într-o izolare internațională având la graniță un război”, a notat ministrul.

    Totodată, Lazarencu a notat că „nu Maia Sandu trebuie pedepsită prin vot, pentru greșelile pe care le-am făcut ca guvernare și nu în acest moment. Acum este important să vedem cum să ne mobilizăm în aceste două săptămâni în acest scrutin crucial pentru viitorul nostru. Efortul trebuie să-l facem cu toții”.

    Astfel, ministrul a îndemnat cetățenii să se mobilizeze și să iasă la vot.

    „Aceste alegeri nu sunt doar despre Maia Sandu, dar sunt despre viitorul nostru și al copiilor noștri. Haideți să nu stingem luminița de la capătul tunelului. Despre greșeli vom vorbi după 3 noiembrie”, îndeamnă ministrul.

    Maia Sandu și Alexandr Stoianoglo se vor duela în turul II al alegerilor prezidențiale. Cel puțin așa arată datele cu numărul de voturi înregistrate după ce toate procesele-verbale au fost procesate.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMihai Popșoi: Alegerile din 20 octombrie reflectă voința fermă a poporului de a apăra democrația
    Next Article Recean: Cetățenii au spus un da ferm la referendum, să ne mobilizăm pentru turul II!

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Victoria Furtună pune sub semnul întrebării susținerea SUA pentru actuala guvernare din Moldova

    7 iulie 2026

    Krasnoselski: Militarii ruși din regiunea transnistreană sunt „singura garanție” pentru pace

    7 iulie 2026

    Zvonuri despre o posibilă destrămare a fracțiunii PAS, respinse de deputați

    7 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Continuă modernizarea zonei istorice din centrul Chișinăului. Ce lucrări se desfășoară pe strada 31 August 1989

    7 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victoria Furtună pune sub semnul întrebării susținerea SUA pentru actuala guvernare din Moldova

    7 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Proiect de lege: Președintele ar putea coordona activitatea de combatere a terorismului, iar SIS va putea dispune blocarea conținutului online

    7 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reforma RESTART, discutată la Chișinău: autoritățile locale cer clarificări privind finanțarea și administrarea școlilor

    7 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Igor Dodon cere „resetare politică” și pledează pentru alegeri parlamentare anticipate

    7 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.