Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ministra Sănătății avertizează: Emailurile mail.ru în instituțiile de stat pun în pericol securitatea națională
    AUTORITĂȚI

    Ministra Sănătății avertizează: Emailurile mail.ru în instituțiile de stat pun în pericol securitatea națională

    4 aprilie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Ministra Sănătății Ala Nemerenco denunță utilizarea în continuare a mail.ru, un serviciu de poștă electronică din Rusia, în instituțiile de stat din stat din Republica Moldova.

    „Aplic sancțiune disciplinară unui conducător de instituție strategic importantă pentru țară, care imediat după începerea războiului trimite o informație despre rezervele țării într-un anumit domeniu nu de pe emailul oficial, securizat al instituției, dar de pe mail.ru și instanța anulează ordinul de sancționare.

    Nu mă miră. În justiție ca și în medicină, avem de toate.

    Profesioniști, oameni de valoare și alții, prieteni cu corupția și valorile în stomac. Bucură, că totuși, mult mai mulți sunt cei din prima categorie.

    … Alt caz. Vine o interpelare din Parlament. La sfârșit sacramentală frază a unor deputați “vă rog răspunsul mi-l trimiteți pe …[email protected]. Ca un fel de ștampilă a cui abonament servește.

    Ne mai întrebăm de ce am ajuns cu țara aici și așa? Poate ne spune mail.ru?”, a scris Ala Nemerenco pe Facebook.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFinlanda prelungește închiderea frontierei cu Rusia pe termen nedeterminat
    Next Article Bașcanul Găgăuziei: falsificarea dosarelor penale este o tehnică dovedită a PAS împotriva opoziției

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Moldelectrica: Iurie Sandu a fost selectat prin procedură internă de concurs pentru funcția de director al sucursalei Nord

    22 iunie 2026

    Controverse în jurul reformei APL: Locuitorii din Măcărești refuză integrarea în municipiul Ungheni

    22 iunie 2026

    Investiții de 2 milioane de lei pentru modernizarea cantinei și blocului alimentar la „Antonin Ursu”

    22 iunie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Victor Pruteanu, mesaj tranșant despre școli: „Trebuie scoase din control politic și date comunităților”

    22 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Moldelectrica: Iurie Sandu a fost selectat prin procedură internă de concurs pentru funcția de director al sucursalei Nord

    22 iunie 2026

    …

    POLITICĂ

    Deputata MAN avertizează: Scumpirile din noua politică fiscală vor afecta pensionarii și persoanele cu dizabilități

    22 iunie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Columbia își alege noul președinte: victorie la limită pentru candidatul susținut de SUA

    22 iunie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Controverse în jurul reformei APL: Locuitorii din Măcărești refuză integrarea în municipiul Ungheni

    22 iunie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.