Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Irina Vlah: Moldova trebuie să susțină pacea în Ucraina
    AUTORITĂȚI

    Irina Vlah: Moldova trebuie să susțină pacea în Ucraina

    16 iulie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Irina Vlah, pe canalul său de Telegram, a subliniat importanța susținerii eforturilor de pace în Ucraina, făcând referire la inițiativele premierului ungar Viktor Orban.

    „Eforturile de pace ale lui Viktor Orban în Ucraina i-au lăsat pe unii nervoși. Este clar, sunt cei care beneficiază de continuarea războiului. Și totuși cred că tragedia poate fi oprită în următoarele luni”, a declarat Vlah.

    Ea a accentuat necesitatea ca Republica Moldova să adopte o poziție fermă pentru pace.

    „Moldova trebuie să ia singura poziţie corectă – să susţină pacea. Trebuie să fim de partea pacificatorilor, nu de partea celor care incită la război”, a concluzionat Vlah.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleCristina Gherasimov și omologul ucrainean Olga Stefanișina discută integrarea europeană la Kiev
    Next Article UE impune sancțiuni coloniștilor israelieni pentru încălcarea drepturilor palestinienilor

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Concursul pentru șefia Teleradio-Moldova, amânat la solicitarea SIS. Candidații vor fi verificați suplimentar

    17 iulie 2026

    Fermierii cer viitorului Guvern un nou model de dezvoltare a agriculturii și plăți directe după modelul UE

    17 iulie 2026

    Deputat PAS: Angajarea lui Bogdan Zgherea nu a încălcat legea, ci ridică întrebări morale

    16 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Ion Ceban cere alegeri anticipate: „Nimic nu se va schimba, oamenii sunt prostiți și furați în continuare”

    17 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Grupare pro-iraniană anunță recompensă de 10 milioane de dolari pentru asasinarea lui Donald Trump

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reforma RESTART, criticată la Chișinău: „Nu este clar cine va gestiona situațiile excepționale în școli”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Igor Dodon avertizează asupra creșterii numărului de migranți: „Trebuie luate decizii urgente”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Ceban participă la CPAC Great Britain 2026: „Temele discutate sunt relevante și pentru Republica Moldova”

    17 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.