Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ion Ceban: „Nicio guvernare până acum nu a lovit diaspora atât de dur”
    AUTORITĂȚI

    Ion Ceban: „Nicio guvernare până acum nu a lovit diaspora atât de dur”

    2 aprilie 2025Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Liderul Mișcării Alternativa Națională (MAN) și membru al Blocului Alternativa, Ion Ceban, acuză actuala guvernare că ar fi adus cele mai mari prejudicii moldovenilor din diaspora.

    „Nicio guvernare până acum nu a lovit diaspora atât de dur”, a declarat Ceban, susținând că deciziile Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS) împiedică cetățenii plecați peste hotare să investească în afaceri sau să-și cumpere o locuință în Republica Moldova.

    Potrivit lui, aceste măsuri nu îi afectează doar pe cei care muncesc în străinătate, ci și pe familiile lor rămase în țară, care resimt zilnic consecințele guvernării actuale.

    Abonează-te la canalul nostru de Telegram pentru cele mai recente știri și analize politice!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJudecătoria Buiucani s-a poziționat de partea Bașcanului Găgăuziei și a respins cererea privind arestarea ei
    Next Article Stoianoglo critică tăcerea autorităților după eliberarea unui criminal periculos din detenție

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Junghietu, despre salariile de la Energocom: „Costurile administrative au o pondere infimă în tarife”

    20 august 2026

    Congresmeni americani, la Chișinău: Maia Sandu a discutat cu aceștia despre securitate și integrarea europeană

    20 august 2026

    Parlamentul ar putea fi convocat în sesiune extraordinară. 36 de proiecte, pe masa deputaților

    19 august 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Junghietu, despre salariile de la Energocom: „Costurile administrative au o pondere infimă în tarife”

    20 august 2026

    …

    ACTUALITATE

    Congresmeni americani, la Chișinău: Maia Sandu a discutat cu aceștia despre securitate și integrarea europeană

    20 august 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Zelenski își demite adjuncta șefului de cabinet în plină operațiune anticorupție

    20 august 2026

    …

    POLITICĂ

    Republica Moldova și Turcia își consolidează parteneriatul: Investițiile și dezvoltarea Găgăuziei, pe agenda discuțiilor

    20 august 2026

    …

    POLITICĂ

    Protestul profesorilor, susținut de Partidul Nostru: Margarint cere majorarea salariilor de la 1 septembrie

    19 august 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.