Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ion Ceban, despre sondajul lansat public pe suburbii.chisinau.md: Locuitorii din Bubuieci își doresc eficientizarea serviciilor de transport public și reparația drumului de acces
    POLITICĂ

    Ion Ceban, despre sondajul lansat public pe suburbii.chisinau.md: Locuitorii din Bubuieci își doresc eficientizarea serviciilor de transport public și reparația drumului de acces

    29 decembrie 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Locuitorii din Bubuieci își doresc eficientizarea serviciilor de transport public și reparația drumului de acces spre suburbie. Aceste opțiuni sunt pe primele locuri în sondajul lansat pe site-ul suburbii.chisinau.md (http://suburbii.chisinau.md/).

    Potrivit primarului general Ion Ceban, în cadrul chestionarului, cetățenii din cele 18 suburbii pot selecta proiectele investiționale, pe care Primăria Chișinău împreună cu administrațiile locale de nivelul I din componența municipiului să le includă în prioritățile bugetare pentru anul 2023.

    Astfel, este vorba de transportul public, drumurile de acces, rețelele de apeduct și canalizare, reparația în școli și grădinițe, extinderea și modernizarea iluminatului public stradal și alte domenii.

    Sondajul este accesibil în limbile română și rusă, inclusiv de pe dispozitivele mobile.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMAN, un fenomen pentru următorul scrutin
    Next Article Chișinăul, solidar cu Ucraina

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Lucrări de infrastructură în sectorul Ciocana: trotuarele de pe strada Meșterul Manole sunt reconstruite

    14 iulie 2026

    Angajat fără licitații și avansat la 19 ani: cum explică Ministerul Culturii cazul lui Bogdan Zgherea

    14 iulie 2026

    Autobuzul nr. 24 își extinde itinerarul: noi stații și infrastructură pentru locuitorii din Colonița

    14 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Ian Lisnevschi: „Politicienii creează încrederea în instituții prin propriul comportament”

    14 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Igor Grosu și reprezentanții PAS au lipsit de la dezbaterea privind reforma sistemului electoral

    14 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Tkaciuk, despre noul Cod Electoral: „Alegătorul trebuie să schimbe lucrurile prin vot, nu prin migrație”

    14 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Ian Lisnevschi: Doar 31% dintre cetățeni mai au încredere în procesul electoral

    14 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Lucrări de infrastructură în sectorul Ciocana: trotuarele de pe strada Meșterul Manole sunt reconstruite

    14 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.