Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Igor Grosu îndeamnă moldovenii să iasă la vot: „Nu permiteți hoților să fure țara”
    AUTORITĂȚI

    Igor Grosu îndeamnă moldovenii să iasă la vot: „Nu permiteți hoților să fure țara”

    3 noiembrie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Alături de soția și fiica lui, președintele Parlamentului, Igor Grosu, și-a exercitat dreptul de vot, exprimându-și susținerea pentru un viitor mai bun al țării.

    La ieșirea din secție, președintele Parlamentului a declarat că a votat pentru viitorul R. Moldova și pentru „viitorul familiilor noastre, pentru pace, prosperitate și un viitor european”.

    Totodată, el a lansat un apel către toți moldovenii, subliniind importanța participării la scrutinul electoral.

    „Grupările criminale nu se opresc, iar recent am observat organizarea unor curse avia pentru a transporta alegătorii din Belarus în Turcia. De aceea, îndemn toți moldovenii, atât pe cei de acasă, cât și pe cei din diasporă, să meargă la vot și să nu permită hoților să ne fure țara”, a adăugat președintele Parlamentului.

    Igor Grosu a menționat că fraudele electorale sunt rezultatul unor acțiuni planificate de mult timp, dar a asigurat că instituțiile statului sunt pregătite să asigure un proces electoral sigur și corect.

    Astăzi, 3 noiembrie, are loc al doilea tur al alegerilor prezidențiale din Republica Moldova. În acest sens, cetățenii moldoveni, indiferent dacă se află în țară sau peste hotare, sunt așteptați la urne să își aleagă președintele.

    Secțiile de votare vor fi deschise de la 07:00 până la 21:00, ora locală în fiecare stat, cu posibilitatea extinderii programului cu cel mult două ore de către autoritățile electorale de circumscripție.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePrezență semnificativă la urne: Aproape un milion de moldoveni au votat
    Next Article LIVE// Conferință de presă susținută de Misiunea Promo-LEX de Observare a Alegerilor privind desfășurarea scrutinului

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Averea premierului Alexandru Munteanu: apartament de 677.000 de euro, investiții în SUA și 14 conturi bancare

    30 martie 2026

    Campanie de salubrizare în Chișinău: mesaj de mulțumire din partea primarului Ion Ceban

    30 martie 2026

    PAS propune investiții de 100 de milioane de lei anual pentru modernizarea lifturilor din Chișinău

    30 martie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Ruslan Mova o acționează în judecată pe Maia Sandu după retragerea cetățeniei R. Moldova

    30 martie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Noapte de atacuri aeriene: drone ucrainene vizate în 10 regiuni ale Rusiei

    30 martie 2026

    …

    POLITICĂ

    Tensiuni politice pe tema lifturilor: MAN critică solicitările PAS către Primăria Chișinău

    30 martie 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Averea premierului Alexandru Munteanu: apartament de 677.000 de euro, investiții în SUA și 14 conturi bancare

    30 martie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Rețineri în mai multe orașe din Rusia la protestele împotriva blocării internetului

    30 martie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.