Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Igor Dodon, despre solicitarea prelungirii stării de urgență în țară: Sunt categoric împotrivă
    POLITICĂ

    Igor Dodon, despre solicitarea prelungirii stării de urgență în țară: Sunt categoric împotrivă

    27 iulie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    După ce Guvernul a solicitat prelungirea stării de urgență în Moldova cu încă 60 de zile, fostul președinte al țării, Igor Dodon, a venit cu o reacție. Potrivit fostului șef de stat, actuala guvernare, împreună cu Maia Sandu, este o adevărată catastrofă și el este categoric împotriva acestei decizii.

    „Guvernul Recean intenționează să ceară încă o dată Parlamentului prelungirea stării de urgență. Toată țara trăiește în acest regim de aproape doi ani”, susține Igor Dodon.

    Potrivit fostului președinte al Republicii Moldova, aceasta este o dovadă că actuala guvernare, în frunte cu Maia Sandu, este un adevărat dezastru pentru Moldova.

    „Au nevoie de prelungirea stării de urgență pentru furtul în continuare a banilor bugetari, pentru distribuirea netransparentă a fondurilor. Încă nu știm dacă banii promiși de partenerii externi au fost primiți și cum au fost cheltuiți”, declară Dodon.

    Acesta a mai adăugat că este categoric împotriva acestei decizii. „Starea de urgență trebuie anulată, iar situația trebuie readusă la normal”.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMaia Sandu la Summitul Salzburg: În loc să cedăm, ne-am ridicat ca oameni, ca țară
    Next Article Reacția lui Platon după ce a fost condamnat în Rusia: Le doresc succes

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Primăria Chișinău vrea un reprezentant în Comisia Nistreană. Ce spune Ion Ceban

    25 august 2026

    Platforma DA, împotriva numirii lui Osmochescu la Agricultură: „Fermierii au nevoie de un ministru care să le cunoască problemele”

    25 august 2026

    Viorel Rabei, nou membru al Corpului de control al premierului: Ce venituri și proprietăți a declarat

    25 august 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Primăria Chișinău vrea un reprezentant în Comisia Nistreană. Ce spune Ion Ceban

    25 august 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victoria Furtună, despre noul ministru al Economiei: „În Moldova s-au terminat economiștii?”

    25 august 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Lucrările de reabilitare a bulevardului Alba Iulia avansează. Ce urmează să fie amenajat

    25 august 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Fosta șefă adjunctă a Administrației Prezidențiale din Ucraina, arestată într-un dosar de corupție

    25 august 2026

    …

    POLITICĂ

    Platforma DA, împotriva numirii lui Osmochescu la Agricultură: „Fermierii au nevoie de un ministru care să le cunoască problemele”

    25 august 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    politics.md
    Administrează consimțământul

    Utilizăm cookie-uri și tehnologii similare pentru a asigura funcționarea corectă a site-ului, pentru a analiza traficul, a îmbunătăți conținutul și, după caz, pentru afișarea și măsurarea publicității. Puteți alege ce categorii de cookie-uri neesențiale permiteți.

    Funcționale Mereu activ
    Stocarea tehnică sau accesul este strict necesară în scopul legitim de a permite utilizarea unui anumit serviciu cerut în mod explicit de către un abonat sau un utilizator sau în scopul exclusiv de a executa transmiterea unei comunicări printr-o rețea de comunicații electronice.
    Preferințe
    Stocarea tehnică sau accesul este necesară în scop legitim pentru stocarea preferințelor care nu sunt cerute de abonat sau utilizator.
    Statistici
    Stocarea tehnică sau accesul care sunt utilizate exclusiv în scopuri statistice. Stocarea tehnică sau accesul care sunt utilizate exclusiv în scopuri statistice anonime. Fără o citație, conformitatea voluntară din partea Furnizorului tău de servicii de internet sau înregistrările suplimentare de la o terță parte, informațiile stocate sau preluate numai în acest scop nu pot fi utilizate de obicei pentru a te identifica.
    Marketing
    Stocarea tehnică sau accesul este necesară pentru a crea profiluri de utilizator la care trimitem publicitate sau pentru a urmări utilizatorul pe un site web sau pe mai multe site-uri web în scopuri de marketing similare.
    • Administrează opțiunile
    • Administrează serviciile
    • Administrează vânzătorii {vendor_count}
    • Citește mai multe despre aceste scopuri
    Vezi preferințele
    • {title}
    • {title}
    • {title}