Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Femeie condamnată la 6 ani de închisoare pentru furt de telefoane mobile și șlapi
    AUTORITĂȚI

    Femeie condamnată la 6 ani de închisoare pentru furt de telefoane mobile și șlapi

    13 februarie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    O femeie de 41 de ani a fost condamnată la șase ani de închisoare pentru săvârșirea a 12 episoade de pungășie și trei episoade de furt.

    Potrivit Procuraturii Generale, femeia, în perioada iulie 2022 – octombrie 2023, a obținut prin sustragere din buzunare și genți, de la diferite persoane, mai multe bunuri printre care preponderent portmonee, dar și telefoane mobile.

    Conform materialelor cauzei, cel mai des, femeia comitea infracțiunile în transportul public, dar și în alte locații precum cafenele. În unul din episoadele infracționale a sustras de la o minoră telefonul mobil împreună cu circulatorul, în timp ce copila se afla pe terenul de joacă. În alt episod, a furat dintr-un hol comun o pereche de șlapi de brand „Hermes”. Prejudiciul total cauzat părților vătămate se estimează la 86.656,68 de lei.

    În cadrul audierilor, femeia și-a recunoscut vina și urmează să-și petreacă următorii șase ani într-un penitenciar de tip semiînchis.

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleVIDEO// Tragedie în metroul din New York: Un mort și cinci răniți în urma focurilor de armă
    Next Article Profesoara filmată în incidentul de la liceul „Alecu Russo” sancționată și înlocuită

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Victoria Furtună: „Moldova nu este o țară săracă. Țara este sărăcită de funcționarii corupți”

    30 iulie 2026

    Victoria Furtună cere transparență în procesul de stabilire a tarifelor: „Banii oamenilor nu pot fi gestionați prin decizii luate în liniște”

    30 iulie 2026

    „Născut — plătește, lucrezi — plătește”. Ian Lisnevschi reacționează dur la majorarea tarifelor pentru actele de identitate

    30 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Consilierul MAN susține că acțiunile împotriva lui Ion Ceban urmăresc blocarea dezvoltării Chișinăului

    30 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    UE oferă Ucrainei încă 3,47 miliarde de euro pentru apărare: fondurile vor fi folosite pentru drone, rachete și avioane de luptă

    30 iulie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Victoria Furtună: „Moldova nu este o țară săracă. Țara este sărăcită de funcționarii corupți”

    30 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    „Unde sunt rezultatele?” Gaik Vartanean cere explicații Guvernului privind reforma educației

    30 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Prima întâlnire Zelenski–Tusk după disputa diplomatică dintre Ucraina și Polonia

    30 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.