Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Echipa Partidului Nostru și primarul de Bălți, Alexandr Petkov, au discutat cu locuitorii cartierului „Rândunica” despre reparația străzilor și planurile de dezvoltare a orașului
    AUTORITĂȚI

    Echipa Partidului Nostru și primarul de Bălți, Alexandr Petkov, au discutat cu locuitorii cartierului „Rândunica” despre reparația străzilor și planurile de dezvoltare a orașului

    10 aprilie 2025Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Echipa Partidului Nostru și primarul de Bălți, Alexandr Petkov, au discutat cu locuitorii cartierului „Rândunica” despre reparația străzilor și planurile de dezvoltare a orașului

    Echipa Partidului Nostru din Bălți, împreună cu primarul Alexandr Petkov, au avut o întâlnire cu locuitorii cartierului „Rândunica”. S-a discutat despre proiectul recent finalizat de reparație a străzilor Independenței și a celei vecine – strada Sportivă.

    Pe strada Independenței a fost așternut un nou strat de asfalt, au fost reabilitate trotuarele și au fost plantați 46 de arțari. Pe strada Sportivă a fost reabilitată carosabila, trotuarele, s-a reparat sistemul de canalizare pluvială și au fost instalate indicatoare rutiere noi. În perioada următoare urmează să fie aplicată marcajul rutier și să fie montate pavilioane pentru stațiile de așteptare.

    S-au discutat și planuri de viitor pentru modernizarea infrastructurii orașului, inclusiv reparația drumurilor, curților de bloc, îmbunătățirea iluminatului pe mai multe străzi și crearea de noi zone de agrement.

    „Știm că mai este mult de făcut. Printre cele mai mari proiecte aflate pe agendă se numără reparația străzii Kiev, un obiectiv important pentru oraș. Astfel de întâlniri vor continua, vom informa locuitorii municipiului despre rezultatele concrete ale echipei primarului Alexandr Petkov și ale Partidului Nostru în Bălți. Avem ce arăta! Noi construim orașul!”, au concluzionat reprezentanții Partidului Nostru.

    Abonează-te la canalul nostru de Telegram pentru cele mai recente știri și analize politice!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleGuvernul analizează posibilitatea de a compensa agricultorii afectați de înghețuri
    Next Article LIIVE// Ședința Parlamentului Republicii Moldova din 10 aprilie 2025

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Concursul pentru șefia Teleradio-Moldova, amânat la solicitarea SIS. Candidații vor fi verificați suplimentar

    17 iulie 2026

    Fermierii cer viitorului Guvern un nou model de dezvoltare a agriculturii și plăți directe după modelul UE

    17 iulie 2026

    Deputat PAS: Angajarea lui Bogdan Zgherea nu a încălcat legea, ci ridică întrebări morale

    16 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Ion Ceban cere alegeri anticipate: „Nimic nu se va schimba, oamenii sunt prostiți și furați în continuare”

    17 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Grupare pro-iraniană anunță recompensă de 10 milioane de dolari pentru asasinarea lui Donald Trump

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reforma RESTART, criticată la Chișinău: „Nu este clar cine va gestiona situațiile excepționale în școli”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Igor Dodon avertizează asupra creșterii numărului de migranți: „Trebuie luate decizii urgente”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Ceban participă la CPAC Great Britain 2026: „Temele discutate sunt relevante și pentru Republica Moldova”

    17 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.