Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Din 1 aprilie salariile tuturor angajaților RTEC au fost majorate. Ceban: Un șofer primește în mediu aproximativ 17 mii de lei
    POLITICĂ

    Din 1 aprilie salariile tuturor angajaților RTEC au fost majorate. Ceban: Un șofer primește în mediu aproximativ 17 mii de lei

    5 mai 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Din data de 1 Aprilie a fost majorat salariul tuturor angajaților RTEC cu circa cu 17%. Despre aceasta a anunțat primarul general Ion Ceban în cadrul unor declarații de presă.

    Potrivit acestuia, salariul mediu al unui conducător de troleibuz era de circa 14700 de lei, iar din 1 aprilie este de circa 16900 de lei.

    „Total în cadrul RTEC activează circa 658 șoferi de troleibuz. De asemenea, accentuăm că Regia transport electric Chisinau are peste 2500 angajați”, a declarat primarul.

    Edilul spune că astăzi, există circa 450 locuri vacante în toate subdiviziunile întreprinderii, unde se exercită peste 30 meserii.

    Amintim că încă 10 troleibuze noi vor circula de astăzi pe străzile Chișinăului. Potrivit primarului general Ion Ceban, se încearcă ca până la sfârșitul anului să fie modernizate complet PUA și RTEC.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePe lângă reabilitarea transportului public, în capitală se reabilitare și drumurile. Ceban, despre unde se lucrează acum
    Next Article PAS amână propunerea socialiștilor de a crea o comisie care să stabilească cine din clasa politică se face vinovat de furtul miliardului

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Integrarea în UE, prioritatea Moldovei: Maia Sandu menționează posibile alternative

    20 mai 2026

    Percheziții în Ucraina într-un dosar de corupție care vizează Curtea Supremă; fostul președinte al instanței, în centrul anchetei

    20 mai 2026

    MAN: intervențiile în suburbii trebuie să fie o prioritate, nu un subiect politic

    20 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Usatîi cere modernizarea urgentă a frontierei cu Ucraina: „Este cea mai vulnerabilă zonă”

    20 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Atac cu drone în Moscova: rafinăria Gazprom Neft își întrerupe procesarea

    20 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Bruxellesul analizează posibili reprezentanți pentru dialogul cu Putin

    20 mai 2026

    …

    POLITICĂ

    Integrarea în UE, prioritatea Moldovei: Maia Sandu menționează posibile alternative

    20 mai 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Pas important în Senatul SUA: democrații împing o rezoluție privind acțiunile militare în Iran

    20 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.