Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Congresul Civic: Procesul penal, inițiat împotriva lui Igor Dodon, a fost compromis chiar de la bun început
    POLITICĂ

    Congresul Civic: Procesul penal, inițiat împotriva lui Igor Dodon, a fost compromis chiar de la bun început

    25 mai 2022Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Urmărirea penală a fostului președinte, Igor Dodon, este o comandă politică. Totodată, procesul inițiat împotriva lui Igor Dodon a fost compromis chiar de la bun început și asta pentru că nu poate exista o urmărire penală cu adevărat legitimă și profesionistă într-o țară în care Procurorul General a fost suspendat în urma unor acuzații false. Astfel partidul Congresul Civic a comentat reținerea lui Igor Dodon.

    „Igor Dodon este acuzat de trădare de Patrie. Dar la care dintre Patrie se referă procurorii Maiei Sandu? În situația în care Maia Sandu și întreaga ei echipă sunt cetățeni ai României și participă activ la toate alegerile din țara vecină, acuzarea lui Dodon de trădare de Patrie este absurdă”, se mai arată în comunicatul de presă, emis de Congresul Civic.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleСonducerea PSRM a avut o întrevedere cu Ambasadorul SUA în Republica Moldova
    Next Article Igor Dodon vine cu o nouă reacție: Vreau să vă asigur că eu înțeleg foarte bine pentru ce și în interesul cui, din țară și din afară, se fac aceste presiuni

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Intervenții pe drumurile din Capitală: Primăria anunță mobilizare totală în teren

    3 aprilie 2026

    Amalgamarea localităților, contestată: opoziția cere intervenția Comisiei de la Veneția

    3 aprilie 2026

    Curtea Constituțională a validat mandatul de deputat pentru Silvia Bondarenco

    3 aprilie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    ACTUALITATE

    Trei partide riscă să fie dizolvate după ce nu au prezentat rapoartele financiare la timp

    7 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Sondaj Intellect Group: 80% dintre moldoveni își decid votul pe ultima sută de metri sau chiar în ziua alegerilor

    7 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Alegeri anticipate la Orhei după demisia Tatianei Cociu: mai mulți candidați cu trecut controversat intră în cursă

    7 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Parcul „Dendrariu” prinde viață: maculatura colectată devine fond pentru arbori și arbuști

    7 aprilie 2026

    …

    ACTUALITATE

    Rusia avertizează: riscul unui dezastru nuclear la Bushehr, mai mare decât Cernobîl

    7 aprilie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.