Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Compania Horus Energy este supusă unui atac murdar, comandat de concurenți  
    AUTORITĂȚI

    Compania Horus Energy este supusă unui atac murdar, comandat de concurenți  

    21 august 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Compania Horus Energy și directorul general, Valentin Balan continuă să fie ținta unui atac mediatic, comandat de către un șir de concurenți ce apelează la metode murdare de a face business, se arată într-un comunicat de presă al companiei. Ei își exprimă regretul că unele companii recurg la lansarea unor falsuri și campanii de dezinformare, inclusiv apelând la politicieni cunoscuți pentru executarea unor atacuri la comandă.  

    Potrivit sursei citate, anume în acest context este privit și recentul atac murdar din partea liderului unui partid politic, care a operat cu minciuni și a calomniat numele directorului general al Companiei Horus Energy. „Acuzațiile nefondate și informația distorsionată, prezentate public de acest politician, aduce grave daune de imagine companiei, cu eventuale pierderi comerciale serioase”, se precizează în comunicat. 

    Compania anunță că juriștii lor pregătesc demersurile necesare către procuratură, poliție și instanța de judecată pentru a cere tragerea la răspundere a respectivului cetățean pentru calomnie și daune provocate imaginii noastre. Ei vor cere în instanță recuperarea pierderilor de imagine și eventuale daune comerciale.  

    Amintim că managementul Horus Energy a apelat deja recent la instituțiile de drept pentru a cerceta acțiunile de șantaj și denigrare de imagine în cazul unor persoane, direct implicate în comandarea acestor atacuri murdare.  

    Horus Energy face apel la mediul de business să aibă un comportament civilizat și să aplice acțiuni strict legale. Compania subliniază că ei demonstrează de-a lungul anilor anume un astfel de model de business, în care legea este în capul mesei.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDiasporă dezamăgită de PAS: Pe zi ce trece devine tot mai grețoasă această schimbare
    Next Article Ministrul Justiției și-a prezentat declarația de avere și interese personale

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Concursul pentru șefia Teleradio-Moldova, amânat la solicitarea SIS. Candidații vor fi verificați suplimentar

    17 iulie 2026

    Fermierii cer viitorului Guvern un nou model de dezvoltare a agriculturii și plăți directe după modelul UE

    17 iulie 2026

    Deputat PAS: Angajarea lui Bogdan Zgherea nu a încălcat legea, ci ridică întrebări morale

    16 iulie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Ion Ceban cere alegeri anticipate: „Nimic nu se va schimba, oamenii sunt prostiți și furați în continuare”

    17 iulie 2026

    …

    GEOPOLITICA

    Grupare pro-iraniană anunță recompensă de 10 milioane de dolari pentru asasinarea lui Donald Trump

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Reforma RESTART, criticată la Chișinău: „Nu este clar cine va gestiona situațiile excepționale în școli”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Igor Dodon avertizează asupra creșterii numărului de migranți: „Trebuie luate decizii urgente”

    17 iulie 2026

    …

    POLITICĂ

    Ceban participă la CPAC Great Britain 2026: „Temele discutate sunt relevante și pentru Republica Moldova”

    17 iulie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    Copyright © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.