Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Cetățenii moldoveni, sfătuiți să evite călătoriile în Israel
    AUTORITĂȚI

    Cetățenii moldoveni, sfătuiți să evite călătoriile în Israel

    15 aprilie 2024Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    În legătură cu escaladarea situației de securitate din Orientul Mijlociu, Ministerul Afacerilor Externe emite atenționare de călătorie, având în vedere situația de securitate instabilă din Israel. MAE recomandă cetățenilor Republicii Moldova să evite călătoriile neesențiale în această țară. Securitatea și stabilitatea în zonă pot fi afectate pe un termen nedeterminat.

    Ministerul recomandă conaționalilor să urmărească cu atenție știrile și informațiile oficiale furnizate de autorități, inclusiv MAE și reprezentanța diplomatică din Tel Aviv. Aceste surse pot oferi actualizări referitoare la situația din zonă și eventualele măsuri de siguranță adiționale.

    Ministerul încurajează cetățenii să fie responsabili, precauți, să pună prioritate siguranța personală, să respecte instrucțiunile și regulile impuse de autorități și să evite expunerea în mod voluntar la riscuri nejustificate și recomandă să fie menținut contactul cu ambasada din Israel.

    Pentru informații suplimentare și asistență consulară, vă puteți adresa inclusiv la Centru de Apel, care poate fi contactat la numerele de telefon 0 80 090 990 – gratuit de la telefonul fix din orice localitate a Republicii Moldova sau la numărul +373 22 23 20 02.

    De asemenea, vă îndemnăm să contactați și Ambasada Republicii Moldova în Statul Israel: Locația – Leonardo Da Vinci 21, Tel Aviv, Israel, tel.: +972 3-523-2000
    [email protected]
    israel.mfa.gov.md

    sursa

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePatru partide din R. Moldova formează Blocul „Împreună”
    Next Article Situația încordată din Moldova va fi discutată la New York în cadrul unui simpozium pentru lansarea Centrului condus de Stanislav Pavlovschi

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Guvernul aprobă alocările Fondului rutier pentru 2026: peste 1,8 miliarde de lei pentru drumurile naționale

    25 februarie 2026

    „Patru ani de suferință și durere nemărginită în Ucraina”. Jurnaliștii Viorica Tataru și Andrei Captarenco au lansat cel de-al doilea documentar de pe linia frontului

    25 februarie 2026

    Final de campanie „Plătește tu!”: MAN a dus sute de facturi și saci cu tizic în fața Guvernului

    25 februarie 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    POLITICĂ

    Regatul Unit introduce obligatoriu Autorizația Electronică de Călătorie (ETA) pentru vizitatori din 85 de țări

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Mihai Popșoi discută la ONU despre drepturile omului și candidatura Moldovei în Consiliul ONU

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Vlad Plahotniuc susține că nu există probe în dosarul în care este acuzat de organizarea unei grupări criminale și escrocherii

    25 februarie 2026

    …

    POLITICĂ

    Adrian Radu, fost consilier al lui Plahotniuc, explică cum a fost filmat momentul predării banilor lui Dodon

    25 februarie 2026

    …

    Șapte moldoveni judecați în Franța pentru graffiti cu tematică legată de războiul din Ucraina

    25 februarie 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.