Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ceban răspunde criticilor: Am îndeplinit 90% din promisiunile electorale și am inițiat peste 100 de proiecte noi, pe care nu le-am promis
    POLITICĂ

    Ceban răspunde criticilor: Am îndeplinit 90% din promisiunile electorale și am inițiat peste 100 de proiecte noi, pe care nu le-am promis

    18 octombrie 2023Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Președintele Partidului Mișcarea Alternativa Națională, Ion Ceban, a declarat astăzi că a îndeplinit 90% din promisiunile electorale și a inițiat peste 100 de proiecte noi în calitate de primar al municipiului Chișinău. Declarații vin în urma unor întrebări acordate de către jurnaliști, despre activitatea sa în funcția de primar.

    „Noi le arătăm la toată lumea exact ceea ce am făcut în această perioadă. Din programul electoral sunt 90%, dar sunt peste o 100 de proiecte pe care nu le-am promis și le facem”, a declarat Ceban.

    El a mai menționat că unele persoane și experți sunt interesați să dea tonalități în diferite spații publice, dar că foarte des aceste lucruri nu corespund realității.

    „Experții sunt pentru asta ca să dea tonalități în diferite spații publice, doar că foarte des aceste lucruri din departe nu corespund realității”, a spus Ceban.

    Candidatul la funcția de primar al capitalei a mai afirmat că are o abordare pragmatică și că va lua măsurile necesare atunci când cineva depășește limitele bunului simț.

    „Am zis că om avea o abordare foarte pragmatică, unde cineva depășește limitele bunului simț, și cred că asta este unul din cazuri, se vor ocupa juriștii de aceasta”, a mai spus Ceban.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleProiect de lege în Parlamentul Moldovei: Pedepse mai aspre pentru șoferii beți, implicați în accidente mortale
    Next Article Dialog constructiv între Președintele R.Moldova și Ministrul francez al Afacerilor Externe

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Vasile Tofan refuză funcția de prim-ministru din motive profesionale

    14 octombrie 2025

    Retragerea lui Dorin Recean: un pas înapoi sau o oportunitate pentru Moldova?

    14 octombrie 2025

    Consilierul Denis Șova cere susținerea bugetului Capitalei în semn de responsabilitate

    14 octombrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    GEOPOLITICA

    Donald Trump, către Giorgia Meloni: Vă deranjează dacă spun că sunteți frumoasă?

    14 octombrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Avocații lui Guțul și Popan au vorbit despre o presiune fără precedent la Curtea de Apel

    14 octombrie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Ion Ceban solicită Parlamentului soluții legislative pentru parcări și trafic în Chișinău

    14 octombrie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    Locuitorii Capitalei marchează Hramul orașului cu gânduri de pace și recunoștință

    14 octombrie 2025

    …

    GEOPOLITICA

    Alertă de călătorie în SUA: Vânturi puternice și risc major de inundații

    14 octombrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.