Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Ceban: Noi în Primăria Chișinău avem în implementare și deja implementate, proiecte mai multe decât au fost realizate în ultimii 30 de ani
    POLITICĂ

    Ceban: Noi în Primăria Chișinău avem în implementare și deja implementate, proiecte mai multe decât au fost realizate în ultimii 30 de ani

    12 noiembrie 2021Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Primarul general Ion Ceban încă o dată reiterează faptul că pune interesul cetățenilor mai presus de interesele politice. Edilul a adus exemplu conlucrarea sa cu primarii din Băcioi și Stăuceni, care fac parte din partidul PAS. În aceste localități, Primăria Chișinău a făcut alocări de bani, indiferent de culoarea politică a acestora.

    „Noi în Primăria Chișinău avem în implementare și deja implementate, proiecte mai multe decât au fost realizate în ultimii 30 de ani. Este vorba de drumuri, trotuare, curți de blocuri, parcuri, spații verzi, Grădina Zoologică, proiecte în suburbii, etc. Și nu am făcut nicio diferență politică, de loc. avem 2 primării de la PAS – Stăuceni și Băcioi. Avem investiții foarte mari acolo – și pe drumuri, și pe grădinițe, și pe iluminat, și pe transportul public.

    Nu am făcut nicio diferență și nu fac diferență. În Primăria Chișinău facem lucrurile să se miște. Anul trecut s-a spus că era an electoral. Anul acesta avem mai multe proiecte decât anul trecut. Anul viitor vom avem mai multe proiecte decât anul acesta.

    Peste 70% din ceea ce am promis în campania electorală, noi am implementat. Dar vreau să știți că sunt peste 500% ce nu sunt incluse în programul electoral și le-am realizat. Eu vreau o singură guvernare, nu contează, parlament, guvern, colegii mei din alte părți cine a elaborat din programul său electoral în 2 ani de zile ceea ce și-a propus în 4 ani, la nivel de 70%”, a declarat Ceban.

    Primarul a punctat că vrea să conlucreze cu toate Guvernările, iar în prim plan va pune interesul cetățenilor.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleProcurorii au eliberat un mandat de arest pentru 30 zile pe numele lui Veaceslav Platon
    Next Article Ion Ceban susține că primăria a făcut tot ce este posibil în lupta cu pandemia Covid-19: Restul atribuțiilor le rămân celor de la Guvernare

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Tot mai mulți părinți susțin necesitatea grupelor cu program prelungit în școli

    1 mai 2026

    Transnistria își menține cheltuielile pentru structurile de forță în ciuda scăderii veniturilor bugetare

    1 mai 2026

    Șeful SIS: Alexandru Balan a plecat de bunăvoie în Belarus, nu a fost extrădat

    1 mai 2026

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Interlop moldovean, vizat de extrădare în România: decizia autorităților ruse, contestată

    1 mai 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Furtună: Moldova are nevoie de instituții puternice, nu de retorică geopolitică

    1 mai 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Ministrul Energiei promovează integrarea Moldovei în coridoarele energetice europene

    1 mai 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    Raport de evaluare: fostul adjunct al Veronicăi Dragalin nu promovează testul de integritate

    1 mai 2026

    …

    AUTORITĂȚI

    SIS: Nina Popova ar avea legături directe cu armata rusă și era vizată într-o anchetă în R. Moldova

    1 mai 2026

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.