Close Menu
politics.md
    Facebook X (Twitter) Instagram
    politics.md
    • POLITICĂ
    • AUTORITĂȚI
    • GEOPOLITICA
    • EXPERȚI
    • ANALITICA
    • Română
    Facebook X (Twitter) Instagram Telegram
    politics.md
    Acasă » Amenzile ilegale de 37.500 lei anulate pentru cetățenii din Bălți
    AUTORITĂȚI

    Amenzile ilegale de 37.500 lei anulate pentru cetățenii din Bălți

    15 aprilie 2025Niciun comentariu
    Share
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Astăzi, la Bălți, Partidul „Moldova Mare” a obținut o victorie importantă în lupta pentru drepturile cetățenilor. Sub conducerea Președintei Victoria Furtună, trei persoane, care urmau să fie sancționate cu amenzi ilegale de 37.500 de lei, au fost scutite de aceste amenzi.

    Victoria Furtună a declarat că acest succes reprezintă un semnal de rezistență împotriva abuzurilor regimului PAS, semnalând o primă schimbare în abordarea inspectorilor de sector care încep să refuze să execute ordine ilegale din partea șefilor Inspectoratului General al Poliției.

    „Este un semnal clar că abuzurile nu trebuie acceptate. Autoritățile nu au nicio dovadă că persoanele vizate ar fi comis vreo infracțiune. Este inacceptabil ca, din cauza unui sistem de plăți utilizat de cetățeni pentru a primi bani de la rudele lor care muncesc legal în Federația Rusă, să se aplice sancțiuni. Este o rușine națională!”, a declarat Furtună.

    Liderul Partidului „Moldova Mare” a subliniat că această victorie nu este doar una juridică, ci și un simbol al rezistenței cetățenilor. În continuare, partidul va oferi asistență juridică gratuită celor care sunt persecutați pe nedrept și va continua să lupte pentru protejarea drepturilor fundamentale ale cetățenilor.

    „Mergem înainte, pentru că această luptă este departe de a se încheia. Vom lupta pentru fiecare cetățean care se confruntă cu abuzuri din partea regimului”, a încheiat Victoria Furtună.

    Abonează-te la canalul nostru de Telegram pentru cele mai recente știri și analize politice!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDonald Trump amenință Universitatea Harvard cu retragere scutirilor fiscale
    Next Article Securitatea în Marea Neagră, discutată de Ucraina, Franța, Marea Britanie și Turcia

    POSTĂRI ASEMĂNATOARE

    Primarul Drochiei solicită stabilirea valorii de referință a salariilor în instituțiile de educație timpurie

    13 noiembrie 2025

    „Partidul Nostru” cere transparență în preluarea Lukoil-Moldova pentru a evita înțelegerile de cartel

    13 noiembrie 2025

    Noua ambasadoare a Chinei la Chișinău prezintă copiile scrisorilor de acreditare

    12 noiembrie 2025

    Comments are closed.

    caută
    RLIVE TV

    Articole recente
    AUTORITĂȚI

    Primarul Drochiei solicită stabilirea valorii de referință a salariilor în instituțiile de educație timpurie

    13 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Vicepreședintele „Partidul Nostru” atrage atenția asupra reducerilor bugetare care ar putea afecta proiectele din nord

    13 noiembrie 2025

    …

    AUTORITĂȚI

    „Partidul Nostru” cere transparență în preluarea Lukoil-Moldova pentru a evita înțelegerile de cartel

    13 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Deputații din „Alternativa” cer Parlamentului să depolitizeze instituțiile statului

    13 noiembrie 2025

    …

    ACTUALITATE

    Un deputat Partidul Socialiștilor din Republica Moldova cere audieri parlamentare pentru schema „TUX” — reacția Partidul Acțiune și Solidaritate

    13 noiembrie 2025

    …

    CATEGORII
    • ANALITICA
    • AUTORITĂȚI
    • EXPERȚI
    • GEOPOLITICA
    • POLITICĂ
    • ARHIVĂ
    • PARTIDE
    • CONTACTE

    © 2025 - Politics of Moldova

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.